ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Kasım 2012 Salı 12:39

Elazığ Belediyesi, iftar yemeği verdi

Elazığ Belediyesi, iftar yemeği verdi


Ramazan ayında on binlerce kişiye iftar yemeği veren Elazığ Belediyesi, bu kez Yıldızbağları Mahallesi Cemevi’nde, Muharrem ayı orucu tutan hemşehrilere iftar yemeği ikramında bulundu.

İftar yemeği ile ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, bu aya binaen Paygamber Efendimiz'in (sas) bir hadisini hatırlatarak, “Muharrem ayı, Allah’ın ayıdır.” dedi.

Elazığ Cemevi’nde gerçekleştirilen iftar yemeğine Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu’nun yanısıra mahalle sakinlerinden Mahir Dede ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı. Mahir Dede, iftar öncesinde yaptığı açıklamada, “Cenabı Allah, tuttuğumuz oruçları kabul etsin, Allah cümlemize sağlık sıhhat versin.” temennisinde bulunarak, iftar yemeğine katılanlara teşekkür etti.

Başkan Selmanoğlu ise açıklamasında, özellikle Peygamber Efendimiz'in (sas) de bu aya çok önem vererek, bir hadis-i şerifini hatırlatarak, şunları ifade etti: “Bir adam Hazreti Resulullah'a (sas) Ramazan'dan sonra bana ne zaman oruç tutmayı tavsiye edersin diye sorar. Hazreti Peygamber Efendimiz (sas) ise adama, Muharrem ayında oruç tut. Zira o Allah'ın ayıdır.” İşte bundan da anlaşılacağı gibi muharrem ayı son derece anlamlı ve bereketli bir aydır, bu ayın bütün hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER