ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Aralık 2016 Salı 13:25

"Ekmekten çıkan fare"ye hapis cezası

"Ekmekten çıkan fare"ye hapis cezası

Esenler'de bir marketten aldığı ekmekten fare başı çıktığını iddia eden kişinin şikayeti üzerine açılan davada yargılanan fırıncı, 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı


Esenler'de bir marketten alınan ekmekten fare başı çıktığı iddiasına ilişkin davada, fırıncının 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi.

Bakırköy 21. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanık Halil Otakcı ile müşteki Mahsum Adın'ın avukatı katıldı.

Duruşmada savunma yapan Otakcı, kendisinin fırında sigortalı çalıştığını, yetkili kişinin Ekrem Erdoğan olduğunu, fırının ağustos ayında belediye tarafından kapatıldığını, iddianamede belirtilen tarihte Erdoğan şehir dışında bulunduğu için kendisinin ifade verdiğini söyledi.

Sanık Otakcı, suçlamayla ilgisinin bulunmadığını savunarak, ''Markete ekmeği biz veriyorduk. Günde 12 bin civarı ekmek teslim ediyorduk. Ürettiğimiz ekmeğin yüzde 95'ini, firmaya veriyorduk. İş yeriyle ilgili yetkili ve sorumluluğum olmadığı için bir ilgim yoktur. Suçlamayı kabul etmiyorum. Ben fırında birçok işe bakıyordum. Olaydan sonra müştekiyi aradım. Fare çıkan ekmeğin bize ait fırında üretilip üretilmediğinin tespit edilebileceğini söyledim. Bana ekmeği çöpe attığını söyledi.'' diye konuştu.

Arada kendilerini denetleyen başka bir firma olduğunu söyleyen Otakcı, bu firmanın elemanlarının kendilerine 1,5 ayda bir geldiğini, eksiklikleri belirttiğini dile getirdi.

Hakim Yılmaz Alp, suçu taksirle işlediğine kanaat getirdiği sanığı ''Dikkat veya özen yükümlülüğüne aykırı davranma sonucu tüketilecek şeylere zehir katma veya bozma'' suçundan 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına hükmeden hakim, fırın yetkilisi olduğu belirtilen Ekrem Erdoğan hakkında olayla ilgili suç duyurusunda bulunulmasını kararlaştırdı.

- Olay

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, şikayetçi Mahsum Adın'ın, 1 Nisan'da kızını evlerinin yakınındaki markete 10 ekmek alması için gönderdiği, söz konusu ekmeklerden birinin içinde parçalanmış ve pişmiş fare olduğunu görüp fotoğraflarını çektiği belirtilmişti.

İddianamede, söz konusu ekmeğin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı laboratuvarına gönderildiği, inceleme sonrası ''Pişmiş ekmek içinde hamura yapışık şekilde fare başı tespit edilmiştir'' şeklinde muayene ve analiz raporu hazırlanması üzerine, Adın'ın suç duyurusunda bulunduğu kaydedilmişti.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER