ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 15:32

Eğitim Fakültesi öğrencileri, minikleri resimde yarıştırdı

Eğitim Fakültesi öğrencileri, minikleri resimde yarıştırdı


Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde üniversite öğrencileri, topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında halka açık resim yarışması düzenledi. Katılımın yoğun olduğu etkinlikte çocukların yüzleri yarışmadan önce üniversiteliler tarafından boyandı.

        Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği 3. sınıf öğrencileri, topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında amfi tiyatroda 'Sanat Şenliği' adını verdikleri bir etkinlik yaptı. Öğrenciler, halka açık olarak çocukların da katılığı resim yarışması düzenledi. Yarışma öncesinde müzik işliğinde çocuklarla oynayan öğrenciler, daha sonra boya kalemleri ile önce kendi yüzlerini daha sonra da çocukların yüzlerini boyadı. Özellikle anneleri ile birlikte etkinliğe gelen öğrenciler, yarışmanın başladığının anons edilmesiyle dağıtılan boya malzemelerine akın etti.

        Boyama çalışmasına zaman geçirmeden başlayan çocuklar, 'Hayallerim ve Ben' konulu resim yarışmasında dereceye girmek için kıyasıya bir mücadele içine girdi. Etkinliğe katılan anne ve babalar da çocuklarına destek vermeye çalıştı.

        Etkinlikle ilgili olarak açıklama da bulunan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği 3. sınıf öğrencisi Tuğba Eken, "Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında bu şenliği düzenliyoruz. Şenlik kapsamında da resim yarışması düzenliyoruz. Bu yarışma da çocuklarımızın irtibat numaraları alınıyor ve daha sonra bu resimler toplanıp okulumuza götürülüyor. Okulda hocalarımız tarafından değerlendiriliyor ve 1 hafta sonra çocuklara geri dönüş yapılıyor. Yaş gruplarına göre ödüllerimiz dağıtılacak." dedi.

        SPONSOR OLARAK KENDİLERİNİ TAYİN ETMİŞLER

        Düzenledikleri etkinliğin tüm masraflarını kendilerini tarafından karşılandığını anlatan Eken, bunun için evde hazırladıkları pasta ve böreklerle kermes açtıklarını, buradan elde ettikleri gelirle de boya malzemelerini aldıklarını söyledi. Eken, "Biz bunlar için önce okulumuz da kermes düzenledik. Evimizde hazırladığımız pasta ve börekleri sattık. Daha sonra kermesimizi düzenledik. Elde ettiğimiz gelirle de boyalarımızı aldık. Çocuklarını kuaföre götürdükten sonra buraya gelen veliler var. Bu etkinlik için heyecanlanmışlar. Çocuklarımız çok hevesli. Ben şu ana kadar olan durumdan çok memnunum." dedi.

        Etkinliğe çocukları ile birlikte katılan anne ve babalar, bu tür etkinliklerde çocukları ile birlikte güzel bir vakit geçirdiklerini ve etkinliği düzenleyen öğrencilere teşekkür ettiklerini ifade etti.

        Resim yarışmasına katılan küçük öğrenciler ise yaptıkları resimleri anlatırken, yarışmada çok eğlendiklerini ifade etti.

        Yarışma sonuçlarının bir hafta sonra açıklanacağı etkinliği düzenleyen Tuğba Eken, Hümeyra Ekiz, Merve Duvarcı, Yasemin Canavarcı, Meltem Çömen ve Elmas Hatıra, hocaları ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER