ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 16:18

Eflani'de köylerin su sorunu masaya yatırıldı

Eflanide köylerin su sorunu masaya yatırıldı


Karabük’ün Eflani ilçesinde yağmur yağmaması ve havaların kurak gitmesi nedeniyle su sıkıntısı yaşanıyor. Eflani Kaymakamı Tolga Özdemir, su sıkıntısı çeken 17 köyün muhtarı ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Eflani Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde Kaymakam Tolga Özdemir'in başkanlığında yapılan değerlendirme toplantısına, İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Kökçü, Su ve Kanal Müdürü Yılmaz Aksoy, elektrik mühendisi Erol Aydın, Eflani Özel İdare Müdürü Murat Özcan ve İl Genel Meclis üyeleri İsmail Arslan, Ahmet Koç ile su sıkıntısı çeken 17 köyün muhtarı da katıldı.

Toplantıda söz alan muhtarlar ortak sorunlarının işletme maliyetleri olduğunu dile getirdi. Muhtarlar ayrıca bu sorunun, güneş enerji sistemi, su saatlerinin iyi denetlenmesi, su paralarının zamanında toplanması ve ana kolektör sistemine geçilmesi ile giderileceği belirtti.

Toplantıda su şebekesi bulunmayan veya kullanılamaz durumda olan köylere de en kısa zamanda ödenek çıkartılarak yatırım programına dahil edilmesi kararlaştırıldı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER