ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Haziran 2013 Cuma 15:43

'Efendimiz' yarışmasının birincisi öğrenciye umre hediye edildi

Efendimiz yarışmasının birincisi öğrenciye umre hediye edildi


Manisa’nın Gördes ilçesinde, Eğitim ve Kültür Derneği ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle liseler arasında düzenlenen "Efendimiz" isimli kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrenciler törenle ödüllendirildi. 354 öğrencinin katıldığı yarışmada birinci olan Gördes Sağlık Meslek Lisesi öğrenci Merve Avcı’ya, umre hediye edildi.

Ödül töreninde konuşan Gördes Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, genç neslin mana çıtasını yükseltmek için bu programı düzenleyen Eğitim ve Kültür Derneği yöneticilerine teşekkür etti. Kaymakam Bilgin, iyiliklerin nesilden nesile bu tür faaliyetlerle taşınabileceğini ifade etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Tufan Çelik de böyle bir organizasyonu düzenledikleri için dernek yöneticilerine plaket verdi.

Dernek Başkanı Hacı Coşkun ise şunları söyledi: “Bugün içinde yaşadığımız dünyada, bütün hastalıklara yazılabilecek en iyi reçete Peygamber Efendimiz (SAV)'dir. Son zamanlarda ülkemizde yaşanan olaylar, O'nun getirdiği düsturlara ne kadar çok muhtaç olduğumuzu ispatlamıştır. Milletin devamı için neslimize, imanın devamı için nefsimize sahip çıkmalıyız. Bugün ülkemizin içindeki hastalıklara, O'nun hadis eczasından bir örnek vermek istiyorum: ‘Tevazu yüceltir, kibir düşürür, gurur aldatır, haset bitirir.’ Hadisleri hayatımızda uygularsak, sıkıntıların çözüleceğine inanıyoruz.” 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER