ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Ekim 2013 Cumartesi 21:54

'Dünyanın en uzun adamı' dünyaevine giriyor


''Dünyanın en uzun boylu adamı'' unvanını 2 metre 51 santimetre boyu ile koruyan Sultan Kösen ile Suriye asıllı nişanlısı Merve Dibo, yarınki düğün öncesinde düzenlenen kına gecesinde gönüllerince eğlendi.
Mardin'in Derik ilçesine bağlı Dede köyünde yaşayan, boyunun yanı sıra 27,5 santimetre uzunluğundaki el ve 36,5 santimetrelik ayaklarıyla da Guinness Rekorlar Kitabı'na giren ve yaklaşık 5 yıldır rekoru kimseye kaptırmayan "dev adam" Kösen, "hayatımın aşkı" dediği Suriye asıllı Merve Dibo ile evinin önünde düzenlenen kına gecesinde halay çekti.
Köy sakinlerinin büyük ilgi gösterdiği kına gecesi, havai fişeklerle görsel bir şölene dönüştü. Kına gecesinde çiftin ellerine kına yakıldı.
Kösen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Merve Dibo ile birbirlerini olduğu gibi sevdiklerini belirterek, ''Bir akraba vesilesiyle tanıştığım Merve'nin ailesine kızlarına talip olduğumuzu ilettik. Onlar da düşündüler, taşındılar, sonra bize haber verdiler. Biz de kızı istemeye gittik. Kısmet oldu. Merve'nin ailesi de bu evliliğe sıcak baktı. Bu şekilde nişanlandık. Çok mutluyum'' dedi
Haseki nüfusuna kayıtlı Merve Dibo (20) da dünyanın en uzun adamıyla evleneceği için mutlu olduğunu belirterek, ''Sultan'ın böylesine ünlü biri olması beni rahatsız etmiyor'' diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER