ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Ağustos 2014 Salı 13:34

"Dünya Osmanlı'ya muhtaç"

"Dünya Osmanlıya muhtaç"

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Muhammed Emin Canpolat, zulüm altındaki Müslümanların Türk halkından ağabeylik beklediğini dile getirdi.


Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Muhammed Emin Canpolat, "Bu dünyadaki kardeşliği ancak Osmanlı bakışı ve görüşüyle sağlayabiliriz" dedi. Canpolat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Anadolu'da teşkilatlanarak "Osmanlı ruhu"nu anlatmaya çalıştıklarını söyledi.

Dünyada adalet, hoşgörü ve barışın hüküm sürmesi gerektiğini ifade eden Canpolat, başta Gazze olmak üzere zulüm altındaki Müslümanların Türk halkından ağabeylik beklediğini dile getirdi.

Osmanlı'nın yeniden dirileceğine inandığını vurgulayan Canpolat, "Bugün dünyadaki savaşlar İslam coğrafyasında yaşanıyor ve sadece Müslümanların kanı akıtılıyor. Bu hiç adil bir dünya değil" dedi.

Canpolat, Kur'an ve Hazreti Peygamber'in izinden milleti Osmanlı'ya kavuşturacaklarını aktardı.

"Dünya Osmanlı'ya muhtaç"

Dünyada sulhun sağlanabilmesi için Osmanlı'ya ihtiyaç duyulduğunu aktaran Canpolat, şöyle konuştu:

"Dünya bugün Osmanlı'ya muhtaç. Dünyadaki kardeşliği ancak Osmanlı bakışı ve görüşüyle sağlayabiliriz. Çünkü Osmanlı döneminde padişah bile yargılanabiliyordu. Farklı dindeki insanların bile hakkını gözeten adalet ve hoşgörü vardı."

Gücü elinde bulunduranların Suriye, Mısır ve Gazze konusuna duyarsız kaldığını savundu.

Dünyadaki zulme "dur" denilmesi gerektiğini aktaran Canpolat, "Osmanlı olmadığı sürece kandan, gözyaşından nemalananlar asla durmayacak ama biz yılmadan, usanmadan, yorulmadan hakkın ve haklının tarafında ceddimizin izinde koşacağız" şeklinde konuştu.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER