ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 11:19

Dünya çocuklarına evrensel mesaj


Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, çocuk haklarının, insan haklarının ayrılmaz parçası olduğunu söyledi. Dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın, inancı ve anlayışı ne olursa olsun, renk ve ırk ayrımı yapılmadan Ankara'da dünyanın tüm çocuklarının eşit olduğunu belirten Yüksel, “Yaşama ve gelişme hakkı önceldir, her şey çocukların yüksek yararına göre değerlendirilir ve çocukların görüşlerine saygı duyulur. Çocuklarımız toplumsal bereketimiz ve geleceğimizin enerjileridir.” dedi.

Vali Yüksel, Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle mesaj yayımladı. Ankara ilinin nüfusunun önemli bir oranını çocukların oluşturduğunu, bu nedenle Ankara'da çocukların önemli olduğunu vurgulayan Yüksel, “Ankara’da çocuklarla birlikte çocuk sorunlarının çözümüne yönelerek, çocuk hakları kültürüne dayalı bir çocukluk yaşanıyor. Çocuklarımızın talep, ihtiyaç ve öncelikleri kamu politikalarının ve uygulamalarının ayrılmaz bir parçası haline gelen bir Ankara oluşturmak amacıyla 2011 yılında Ankara Çocuk Dostu Şehir Projesi hayata geçirildi. Bu proje kapsamında Ankara'nın ilçelerini temsil eden çocuklar Ankara Çocuk Dostu İl Meclisi'ni oluşturdu.” ifadesini kullandı.

Ankara Çocuk Dostu İl Meclisi'nin ikinci yıl birinci dönem toplantısını Dünya Çocuk Hakları Günü olan 20 Kasım 2012 tarihinde İl Genel Meclisi Toplantı Salonu'nda gerçekleştireceğini belirten Yüksel, mesajını “Çocuklarımız toplumsal bereketimiz ve geleceğimizin enerjileridir. Ankara'da çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının Çocuk Hakları Günü'nü kutluyor ve sevgi ile kucaklıyorum.” sözleriyle tamamladı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER