ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 19:08

Dündar: Uludağ futbol takımlarının kamp merkezi olacak


Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Uludağ’da futbol kulüplerinin kullanması için kamp merkezi yapacaklarını söyledi. Başkan Dündar, merkezin tamamlanmasının ardından yerli ve yabancı kulüplerin Uludağ’a akın edeceğini belirtti.

        Osmangazi Belediye Meclisi toplantısı Mustafa Dündar başkanlığında toplandı. Toplantıda konuşan Başkan Mustafa Dündar, geçen ay belediye tarafından gerçekleştirilen hizmetler hakkında bilgi verdi. Dündar, Osmangazi Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren 5 havuzda yaz spor okullarının başlatıldığını ifade etti. Demirtaş Kapalı Yüzme Havuzu’nun da bir yılda tamamlanarak yine yaz okullarının açılışına ev sahipliği yaptığını aktaran Dündar, eğitim, kültürel faaliyetler ve yatırımlar konusunda yapılan diğer çalışmaları da anlattı.

        Bursaspor’un kongreden sonra yeni yönetimle yoluna devam ettiğini hatırlatan Dündar, takımdan özellikle Avrupa kupalarında başarı beklediklerini dile getirdi. Dündar, "Biliyorsunuz Bursaspor yaz kampını Avusturya’da yapıyor. Burada Uludağ varken takımımızın oralara gitmesi bizi üzüyor. Akşam televizyonda izliyoruz ineklerin arasında Bursaspor antrenman yapıyor." dedi.

        Osmangazi Belediyesi olarak Uludağ’a yönelik çalışmaları sürdürdüklerini anlatan Dündar, şöyle konuştu: "Kirazlı’da bir yer var. Oranın kamp merkezi olması için arkadaşlarımız çalışıyor. İnşallah kısa zamanda burayı yapacağız. Sonrasında Başta Bursaspor olmak üzere yerli ve yabancı takımların kamp için akın edecekleri bir merkez olacak Uludağ. Yaz ve kış kampları için takımlar sıraya girecek."

        Uludağ’ın özellikleri ile Avrupa’ya giden Türk takımlarının kamp yaptıkları yerlerden çok çok üstün olduğunu anlatan Başkan Dündar, bu alandaki eksiklerin giderilerek Uludağ’ın futbolun merkezi olmasını sağlayacaklarının altını çizdi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER