ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 13:25

Dua karşılığı kebap veriyorlar!

Dua karşılığı kebap veriyorlar!

Böyle kebap çok kebap! Fakir vatandaşlarda istediği zaman kebap yiyebiliyor.


Adana'da lösemi hastası oğlu 6 yaşındaki Ege'nin tedavisi sırasında sıkıntı yaşayan kebapçı Ufuk Çayırcı, işyerinin yanına açılan hastaneye gelen yoksullara bedava kebap ikram ediyor.

Merkez Seyhan İlçesi Dağlıoğlu Mahallesi'ndeki bir kebapçı dükkanının sahibi 27 yıllık kebapçı Ufuk Çayırcı, işyerinin yakınındaki özel hastane girişine 'Kim olursan ol gel karnını doyur, paran yoksa duan yeter' yazılı pankart astı.

Ufuk Çayırcı, oğlu Ege'nin 3.5 yıl önce lösemi hastası olduğunu öğrendiklerini o günden bu yana tedavi için hastane hastane dolaştıklarını, bu sırada da çok çile çektiklerini anlattı. Bu nedenle işyerinin yanına özel bir hastane açılınca kendi durumunu düşünerek 1.5 yıl önce kampanya başlattığını belirten Çayırcı, "Oğlumun lösemi hastası olduğunu öğrendiğimizde çok üzüldük. Hastane hastane çok gezdik, hastane bahçelerinde uyuduk. Oğlumun tedavisi sürüyor, sağlığı çok şükür iyi ama duaya ihtiyacı var. Hastaneye gelen ancak parası olmayan hasta ve hasta yakınları için kampanya başlattım. Parası yoksa oğluma bir dua etse yeter. Çok istismar edildiğini düşünmüyorum" dedi.

Kampanyanın istismar edilmediğini söyleyen Çayırcı, bazı günler az, bazı günler ise çok kişinin geldiğini ve kampanyayı sürdüreceğini söyledi. 

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER