ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Eylül 2013 Pazar 14:14

DSP'li Çakmak: Mavi emzikli bebeklerin ölmesini istemiyoruz

DSPli Çakmak: Mavi emzikli bebeklerin ölmesini istemiyoruz


DSP Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Çakmak, 1 Eylül Dünya Barış Günü'nün tüm dünyada gerçek anlamda kutlanması dileğinde bulundu.

Çakmak, yaptığı açıklamada, savaşların, zulümlerin, kanın ve gözyaşının hakim olduğu bir dünyada 1 Eylül Dünya Barış Günü'nü kutlamanın vicdanı olan herkesi derinden yaraladığını söyledi. Mısır'da Suriye'deki savaş ölümlerinin insanlığın vicdanında derin bir yara olduğunu belirten Çakmak, insanların çıldırmış makam, iktidar, güç sahibi olma ve güç gösterisi hırsının Ortadoğu'da kan ve gözyaşına dönüştüğünü bu bataklıktan çıkmanın tek yolununda insan sevgisi merkezli medeniyet inşaa etmekten geçtiğini kaydetti.

Savaşın mağdurlarının tarihten günümüze hep masum insanlar, anneler, babalar, yaşlılar ve çocukların olduğunu belirten Çakmak, Suriye'de sebebi ne olursa olsun ölen daha anne ve baba diyemeden ölen çocukların savaşın çirkin yüzünü gösteren tablo olduğunu söyledi. Çakmak, "Bombaların, silahların, kanın ve barut kokusunun olduğu bir dünyada maalesef ben Cenab-ı Allah tarafından yaratılan özel bir insanın demenin anlamı olmuyor. Aslında her insan özeldir. Lakin Savaşın çirkin yüzü ve çirkin yüzlü insanlar tarafından çıkarılan savaşlarda insanların en doğal hakkı olan yaşama hakkı bazen bir bomba, bazen kanlı bir pusu, bazen canlı bomba saldırılarıyla alınıyor. Bebeklerin çığlığı olduğu bir dünyada 1 Eylül Dünya Barış Günü ve barış şarkısı söylemenin hiç bir önemi yok. Kan ve gözyaşının hakim olduğu Ortadoğu coğrafyasında silah tacirlerinin keyfi için mavi emzikli Ayşelerin, Fatmaların, Alilerin, Hasanların, Hüseyinlerin, Ahmetlerin,Mustafaların ve Haticelerin ölmesini istemiyoruz. Dünyada barış ve sevginin hakim olması içinde barış ve sevgi isteyenlerin seslerinin silah tacirlerinden daha fazla çıkması lazım. Çıkmadığı takdirde ölen masum insanlar olacak, sevinenlerde ülkeleri birbrine karşı savaştırmak isteyen silah tacirleri olacaktır." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER