ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Aralık 2014 Çarşamba 18:58

Donmaktan son anda kurtarıldılar

Donmaktan son anda kurtarıldılar

Ardahan’da kar ve tipi nedeniyle yolda mahsur kalan ve okul servisinde donma tehlikesi geçiren 13 öğrenci İl Özel İdaresi ekiplerince kurtarıldı.


Ardahan Sulakyurt Köyü İlköğretim Okulu’ndan Sarıyamaç köyüne gitmek için yola çıkan 13 öğrencinin bulunduğu servis aracı, yoğun kar yağışı nedeniyle yolun kapanması sonucu mahsur kaldı. İl Özel İdaresi ekiplerinin 3 saatlik çalışması sonucu öğrenciler kurtarılarak köylerine getirilerek ailelerine teslim edildi. Taşımalı eğitim kapsamında Ardahan Sulakyurt Köyü İlköğretiminde okuyan çevre köylerdeki öğrenciler Aytaç Ulutaş yönetimindeki 75 M 0072 servis aracıyla saat 15 sularında köye hareket etti. Sarıyamaç köyüne 1.5 kilometre kala öğrencileri taşıyan servis minibüsü kar yağışı, tipi ve fırtına nedeniyle yolda kaldı. Servis şoförü Aytaç Ulutaş’ın durumu haber vermesi üzerine Özel İdare ekipleri harekete geçti. Ekiplerin 3 saatlik bir çalışmasıyla öğrencileri taşıyan servis aracı kurtarıldı.

Servis şoförü Aytaç Ulutaş, "Öğrencileri getirirken kar ve tipi nedeniyle yolda saplandık kaldık. Vallahi öldük, soğukta tipide kaldık. Öğrenciler dondu, bizde donduk. Hocalarımızı aradık sağ olsun Milli Eğitim Müdür yardımcısı Erol İtişgen, Sulakyurt Köyü Okul Müdürü Gürsoy Marancı kendileri geldiler. Yaklaşık 3 saattir burada mahsur kaldık. İl Özel İdaresi ekipleri geldi ve şu anda kurtarmak için çalışıyorlar" dedi. Öğrenciler ise, "Okuldan çıktık ve 3 saattir buradayız ve kurtarılmayı bekliyoruz" dediler.

(İHA)KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER