ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2013 Salı 22:48

Doğumda hayatını kaybetti


Bartın'da, bilgi işlem görevlisi olarak çalıştığı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde bebeğini dünyaya getiren Esra Öztekneci (30), doğumun ardından hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, dün gece Bartın Kadın Doğum ve Kadın Hastalıkları Hastanesine yatırılan ve 8 aylık hamile olduğu öğrenilen Öztekneci'nin muayenesinde kanında pıhtılaşma belirlendi.

Doktorlarının acilen sezaryene alınmasına karar verdiği Öztekneci, bir erkek bebek dünyaya getirirken, ani komplikasyon gelişmesi sonucu hayatını kaybetti.

Bebek ise solunum rahatsızlığı nedeniyle Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alındı.

Öztekneci için çalıştığı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi önünde tören düzenlendi.
Aynı hastanede güvenlik görevlisi olarak çalışan eşi Ömer Öztekneci'nin (33) tören sırasında ayakta durmakta zorlandığı görüldü.

Törende gözyaşlarına hakim olamayan baba Öztekneci, hastanede her gün 30-40 tane çocuk doğduğunu ve herkesin çocuğunu kucağına alarak hastaneden çıktığını gördüğünü söyledi.

Eşinin doğumu öncesinde içinde hiçbir korku olmadığını ifade eden Öztekneci, "Benim başıma nasıl böyle bir şey geldi? Çocuğumuzu kucağımıza alamadık. Çocuğumun olduğuna inan ki sevinemiyorum. Bu nasıl bir duygudur? Eşim çocuğunu kucağına alamadan gitti" dedi. Törende konuşan Bartın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Osman Açıkgöz de "Çok üzüntülüyüz. Anne Esra Öztekneci, hastanemize önemli hizmetler vermiştir. Allah mekanını cennet eylesin" diye konuştu.

Törenin ardından Esra Öztekneci'nin cenazesi İmam Hatip Camisi'nde kılınan namazın ardından toprağa verildi. 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER