ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Aralık 2018 Cuma 10:10

Doğu'da kar yağışı etkili oluyor

Doğuda kar yağışı etkili oluyor

Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 12 derece ile Kars'ta kaydedildi. Kars ve Ardahan'da aralıklı kar yağışı etkili oluyor.


Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan kar yağışı ve soğuk hava hayatı olumsuz etkiledi.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölgede havanın parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Sıcaklıkların mevsim normallerinde seyredeceği bölgede rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Gece en düşük hava sıcaklığı Tunceli'de 9, Erzincan'da 4, Iğdır'da 1, sıfırın altında olmak üzere Kars'ta 12, Ardahan'da 6, Ağrı'da 5 ve Erzurum'da 3 derece kaydedildi.

Günün beklenen en yüksek sıcaklığı Erzincan'da 10, Tunceli ve Iğdır'da 9, Erzurum'da 3, Ağrı'da 2, Kars'ta 1 ve Ardahan'da sıfır derece olacak.

- Kars ve Ardahan'da kar yağışı

Bölgedeki illerden Kars ve Ardahan'da sabah erken saatlerde kar yağışı etkili olmaya başladı.

Kent merkezlerinin yanı sıra yükseklerde de etkisini gösteren kar ve soğuk havanın buzlanmaya yol açması, ulaşımda zaman zaman aksamalara neden oldu.

Vatandaşlar da yağış nedeniyle araçlarının üzerinde biriken karları temizledi.

Karayolları ekipleri ulaşımda herhangi bir aksama yaşanmaması için çalışmalarını sürdürüyor.

Yetkililer, bölgede özellikle gece ve sabah saatlerinde buzlanma, don olayı ile sis beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli olmasını istedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER