ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 18:15

Diyarbakır'da patlama: 5 yaralı

Diyarbakırda patlama: 5 yaralı

Diyarbakır'ın Koşuyolu semtinde polis aracına atmaya çalıştıkları el yapımı bomba göstericinin elinde patladı.


Diyarbakır koşuyolu civarında şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamanın nedeninin el yapımı bomba olduğu belirtiliyor.

Diyarbakır'ın merkez Bağlar İlçesi'nde 17 veya 18 yaşlarında 2 kişinin taşıdığı el yapımı patlayıcının infilak etti. Bombayı taşıyan kişinin eli parçalanırken, yanındaki arkadaşı ile sokakta oynayan küçük yaştaki 2 kız da yaralandı. 

Polis, olay yerinden topladığı uzuvları yaralıların tedaviye alındığı hastaneye götürdü.


OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLERİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN...


Patlama saat 13.20'de, Koşuyolu 204 sokakta meydana geldi. İddiaya göre sokakta yürüyen yaşları 17 veya 18 olduğu belirtilen iki kişiden birinin elinde bulunan el yapımı parça tesirli patlayıcı henüz bilinmeyen nedenle infilak etti. Büyük bir gürültüyle patlayan bomba, çevrede büyük korku ve paniğe neden oldu.

Patlamada elinde patlayıcı infilak eden kişinin el ve parmakları koparken, yanındaki arkadaşı ile sokakta oynayan 2 kız çocuğu yaralandı. Patlama üzerine olay yerine çok sayıda polis ve ambulans sevk edildi. Yaralılar ambulanslarla Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Polis patlamanın olduğu sokağı trafiğe kapatarak geniş çaplı inceleme başlattı. Bu arada patlayıcının infilak etmesi üzerine el ve parmakları koptuğu belirtilen kişinin kopan uzuvları polis tarafından olay yerinden toplanarak hastaneye götürüldü. Polis, patlamayla ilgili başlattığı geniş çaplı soruşturmayı sürdürüyor. 

DİYARBAKIR VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Diyarbakır Valiliği, Bağlar ilçesinin Koşuyolu semtinde meydana gelen olayla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, elinde el yapımı parça ve basınç etkili bombanın patlaması neticesinde yaşları küçük 5 kişinin muhtelif yerlerinden yaralandığı ifade edildi.

Açıklamada, Bağlar ilçesi Koşuyolu Caddesi 204 Sokak içerisinde el yapımı parça ve basınç etkili bombanın patlaması neticesinde yaşları küçük olduğu tespit edilen 5 şahsın muhtelif yerlerinden yaralandığı belirtildi. Yaralanan vatandaşlardan ikisinin Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde, üçünün ise Devlet Hastanesi'nde ayakta tedavi edilerek taburcu edildiği kaydedilen açıklamada, "Patlamanın meydana geldiği yerde uzman ekipler tarafından yapılan ilk incelemelerde, el yapımı parça ve basınç etkili bombanın patlaması neticesinde olayın meydana geldiği anlaşılmıştır. Olay mahallinde yapılan araştırmalarda patlamadan dolayı yaralanan vatandaşlarımıza ait olduğu değerlendirilen uzuv parçalarının süratle hastaneye intikali sağlanmıştır. Konu ile ilgili çok yönlü soruşturma yürütülmektedir." denildi. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER