ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 13:20

Dinar kız öğrenci yurdu açıldı

Dinar kız öğrenci yurdu açıldı


Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde hayırsever iş adamları tarafından yaptırılan kız yurdu törenle açıldı.
Kaymakam Avni Kula’nın şehir dışında olması sebebi ile katılamadığı açılışa Belediye Başkanı Saffet Acar, Başkan Yardımcısı Rafet Şimşek, İlçe Müftüsü Celil Şimşek, mülki erkan ve davetliler katıldı. 100 öğrenci kapasiteli yurdun liseye giden kız öğrencilere hitap ettiği bildirildi.

Törende konuşan Belediye Başkanı Saffet Acar, bu eğitim yuvalarında yetişen çocukların ne kadar kaliteli birer birey haline geldiğini bizzat müşahede ettiğini belirterek şöyle konuştu: "Kısa sürede hizmete başlayan bu yuvamızın açılışının mutluluğunu duyarken hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

İlçe Müftüsü Celil Şimşek ise sadakayı cariyenin önemini anlatarak, " Bu yurtta bir sadakayı cariyedir, öldükten sonra amel defterine sevapların yazılmaya devam etmesine vesiledir.”dedi.

Altınbaşak Eğitim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı Lütfi Güleryüz de törende yaptığı konuşma da şunları ifade etti: Bu eğitim kurumlarına yetişenler de tıpkı önlerindeki örnekler gibi ‘Gel ne olursan ol gel’ diyebilen, kardeşlik türküleri söyleyebilen, ‘insanların imanını selamette görürsem cehennem alevleri içinde yanmaya razıyım’ diyen ve bütün dünyaya dilimizi, kültürümüzü, bayrağımızı, enginliğiyle bizim dünyamızı götürmeye çalışarak ve bütün bilim olimpiyatlarında madalyalarla ülkemizin sesini duyuracak bir neslin yetişmesine vesile olacak yüzlerce, binlerce eğitim yuvalarından birinin açılışında bulunmak ve bu fedakâr insanların bu güzel tablodan sonra yorgunluklarına değil mutluluklarına şahit olmak hepimiz adına büyük bir mutluluktur.”

Konuşmaların ardından yurdun yapımında emeği geçenlere plaket takdim edildi. Plaket töreninin ardından ilahi dinletisi ve semazen gösterisi yapıldı. Katılanlara yemek ikram edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER