ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Aralık 2012 Çarşamba 11:49

Dijital Medya Okulu 3. haftayı geride bıraktı


 

 

Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (BÜSEM) ve Medya Derneği'nin ortaklaşa düzenlediği Dijital Medya Okulu, 1 Aralık'ta gerçekleştirilen derslerle bir haftayı daha geride bıraktı. 

Üçüncü haftanın ilk dersini Fakülte İstanbul Ajans Kreatif Direktörü Enes Erkan verdi. "Viral Video" tekniklerini, viral ve geleneksel reklam arasındaki farkları çeşitli videolar eşliğinde açıklayan Erkan, YouTube’un gelişmesiyle birlikte artık internet kullanıcılarının da birer yayıncı olduklarının altını çizdi. 

"Multimedya Haber Teknikleri" dersinin eğitmeni, milliyet.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı Devrim Çiçek, sunumunda haber sitelerinin amaçlarını ve internet editörlerinin önceliklerini çeşitli videolar eşliğinde anlatırken, 2013 yılına değin öngörülerini de paylaştı. 

Dijital Medya Okulu'nun 8 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirilecek dördüncü haftasında ise "Uluslararası Medyada Haber Ekonomisi" dersini Anadolu Ajansı İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Çağatay Çulcuoğlu, "Mobil Uygulamalar" dersini ise Doğuş Yayın Holding Dijital İçerik Geliştirme Danışmanı Göze Sencer verecek. 

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Beşiktaş Kampüsü evsahipliğinde gerçekleştirilen ve toplam 6 hafta sürecek olan Dijital Medya Okulu'nda yapılan çalışmaların ve ders notlarının paylaşıldığı blog'a şu linkten ulaşabilirsiniz: http://dijitalmedyaokulu.wordpress.com/

Fotoğrafları görüntülemek için: http://www.flickr.com/photos/medyadernegi

 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER