ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2014 Cuma 13:09

Denizli'de 63 kişi girişimcilik eğitimi aldı

Denizlide 63 kişi girişimcilik eğitimi aldı

İş-Kur ile KOSGEB işbirliğiyle açılan girişimcilik kursu nu başarıyla bitirenlere sertifika verildi.


Denizli'de Çalışma ve İş Kurumu (İş-Kur) ile Küçük ve Orta Dereceli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğiyle açılan girişimcilik kursu nu başarıyla bitirenlere sertifika verildi. İş-Kur’a kayıtlı vatandaşların kendi işlerini kurmasına ve bu yolla istihdama katkı sağlamasına destek amacı taşıyan kursu 63 kişi bitirdi.

İş-Kur hizmet binasında düzenlenen sertifika törenine Denizli Vali Yardımcısı Erol Türkmen, KOSGEB Müdürü Selim Erkoç, İş-Kur Müdürü Ferudun Giresun ve kursiyerler katıldı. Törende konuşan Müdür Giresun, “Kendi işini kurmak isteyen vatandaşlarımız için yeni bir iş kapısını açarak, bir programı daha başarıyla tamamladık. Eğitim sonunda almış oldukları belgeyle KOSGEB Yeni Girişimci Desteği'ne başvuruda bulunabileceklerdir. Böylelikle ilimizde yeni iş sahaları açılacak ve başka kişilerin de istihdam edilmesi hasebiyle çarpan etkisi yaratarak, istihdam pozitif yönde artacaktır. Ayrıca girişimcilik eğitimine katılanların yarısının kadın olması, bu eğitimlerin kadın istihdamına sağladığı katkıyı da ortaya koymaktadır.” dedi. Giresun, hedeflerinin yıl sonu itibariyle 750 kişiye girişimcilik eğitimi vermek olduğunu ifade etti.

KOSGEB Müdürü Erkoç da İş-Kur’la ortak çalışabilen iki kurum olduklarını ve aralarında güzel bir işbirliği bulunduğunu ifade etti. Erkoç, “2010’dan itibaren 3 bin 223 kişi girişimcilik eğitimi aldı. Bu kişilerden 264’ü kendi işini kurdu.” diye konuştu. Vali Yardımcısı Türkmen de Türkiye’nin en önemli probleminin işsizlik olduğunu ve verilen girişimcilik eğitimlerinin istihdama büyük katkı sağladığını anlattı. Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları verildi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER