ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 13:34

Demirel, Bolulular Platformu üyelerini bilgilendirdi


Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, bilgilendirme toplantıları kapsamında Ankara Bolulular Platformu üyelerini kabul etti.

Halk Ekmek Fabrikası’nda düzenlenen toplantıda, Başkan Demirel, Bolulular’a belediyenin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Etimesgut’un şu anki nüfusunun yaklaşık 500 bin civarında olduğunu, devam eden gelişim hızıyla gelecek 10-15 yılda nüfusun 1 milyona ulaşacağını öngördüklerini vurgulayan Demirel, "Ne yazık ki kaynaklarımız aynı oranda büyümüyor. Çok çalışarak kısıtlı imkan ve kaynaklarla Etimesgut’a bir çok yeni yatırım yapıyoruz. Yapısal, yeşil alan ve sosyal, kültürel projelerimizle ilçemizi daha modern, daha yaşanabilir hale getiriyoruz." dedi.

Demirel, yapılan çalışmaları şu sözlerle özetledi: "Kaynaklarımızı yerinde, halkımızın gerçekten ihtiyaç duyduğu projelerle değerlendirdik. İlçemizin büyük ihtiyaç duyduğu sosyal tesisler inşa ettik. Atakent Sosyal Tesisleri ve Kent Konseyi Binası’nı hizmete açtık. Festivallerin, konserlerin ve her türlü kültürel etkinliklerin yapılabildiği Türk Beyleri Kent Meydanı’nı hizmete sunduk. Türkiye’nin en yaygın yerel mesleki eğitim modeli olan etiSEM’i hayata geçirdik. Aşevi ve Şefkateli çarşımızla ihtiyaç sahiplerimizin her zaman yanında olduk. 19 Mayıs’ta Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’ni, 2 Haziran’da da Eryaman Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi ile Emekli Çay Bahçesi ve Ziya Gökalp Tesislerimizi hizmete açacağız. Tüm bu yatırımlarımızın yanı sıra 4 yılda 75 yeni park inşa ettik, bu sayı 5. yılımızda 100’ü bulacak." ifadelerini kullandı.

Bolulular Platformu Heyet Başkanı Mustafa Aydınalp de konuşmasında kendilerini ağırladığı için Demirel’e teşekkür etti. Aydınalp, çok sayıda Bolulu’nun bir araya geleceği büyük bir organizasyonu Etimesgut’a düzenlemek istediklerini belirterek Demirel’den destek istedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER