ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 17:31

DEMESKO Başkanı Cemil Dinç oldu

DEMESKO Başkanı Cemil Dinç oldu


 Denizli Meyve ve Sebze Komisyoncuları Derneği (DEMESKO) 16. Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa Cemil Dinç seçildi. Dernekte 14 yıldır başkanlık görevini sürdüren ve tekrar aday olmayan Halil Öztürk, görevi Dinç’e devretti.

Genel kurulun açılış konuşmasını yapan Türkiye Meyve ve Sebze Komisyoncuları Federasyonu (TÜSEMKOM) Başkan Vekili Öztürk, 14 yıl aralıksız DEMESKO başkanlığını yürüttüğünü belirterek, “Hizmet yaptığım sürede öncelikle Denizli Hali'ni modernize ederek, dünya standartlarında ticaret yapılabilen bir alan haline getirdik. Bölge üreticilerimize, değişen yasa ve yönetmelikler konusunda bilgilendirme toplantıları yaptık. Dünyanın çeşitli bölgelerinde düzenlenen fuarlara katılarak, gelişmeler konusunda hal esnafımızın ufkunun genişmesine yardımcı olmaya çalıştık. Görevimi gönül rahatlığıyla devrediyorum.” dedi.

Öztürk’ün konuşmasının ardından seçimlere geçildi. 72 üyesi bulunan DEMESKO’da üyelerin tamamının oylarını alan Dinç başkanlığa seçildi. Yönetim kurulu üyeleri ise Ahmet Kaymakçı, Muhammet Alan, Hüseyin Bayındır, Murat Toptamış, Ünsal Akkaya ve Süleyman İnanır’dan oluştu. Bir teşekkür konuşması yapan Cemil Dinç, “Hizmet için göreve talip olduk. Öncelikle gerçekten 14 yıl bu görevi başarıyla sürdüren ve halimizi ülkenin sayılı ticaret merkezlerinden biri durumuna getiren Halil Öztürk başkanıma teşekkür ediyorum. Kendisiyle aynı yönetimde çalışma imkanı bulduk. Tecrübelerinden yararlanmaya devam edeceğiz.” dedi. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER