ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 17:19

Dargeçit’te ilk defa bir projeye AB desteği verildi


 Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca(Ulusal Ajans) yürütülen ve Avrupa Komisyonu tarafından hibelendirilen Comenius Çok taraflı Okul Ortaklıkları projeci kapsamında, Mardin Valiliği AB Projeler Koordinasyon Merkezi tarafından hazırlanan ve Dargeçit Kaymakamlığı Vatan İlkokulu’nun yürütücüsü olduğu Great to Be Happy! Improving the Social and Emotional Wellbeing of Young People in 21st Century Europe Projesi kabul edildi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Dargeçit Kaymakamı Adem Unal, Comenius Programının temel amacı, "Okul Eğitimi" alanında Avrupa ülkeleriyle işbirliği yapmak suretiyle eğitimde kaliteyi artırmak ve kültürel diyalogu sağlayarak dil öğrenimini teşvik etmek olduğunu söyledi. Bu program, Okul Öncesi Eğitim, İlköğretim, Ortaöğretim alanlarını kapsadığını belirten kaymakam Unal, "COMENIUS Programına AB üyesi 27 ülke ile, İzlanda, Norveç, Lihtenştayn ve Türkiye katılabilmektedir. Comenius Okul Ortaklıkları, Avrupa'daki okullar arasında işbirliğini teşvik etmek suretiyle eğitimde Avrupa boyutunu geliştirmeyi hedeflemektedir. Ortaklıklar, farklı ülkelerdeki öğrenci ve öğretmenlere ortak ilgi alanındaki bir veya daha fazla konuda birlikte çalışma fırsatı sağlamaktadır." dedi

AB Eğitim Projesi Dargeçit’te ilk defa uygulanacak olması ilçeye artı değer katacağını ifade eden Unal, şöyle konuştu: "Projenin hazırlayan Valilik Proje ofisindeki çalışanlara teşekkür ediyorum. İlçemizde uygulanacak olan AB Projesi ile eğitimde kaliteyi artırmayı amaçlamaktayız. Bu bizim için değişimin bir başlangıcı olmasını temenni ediyoruz. Dargeçit’te AB Projesi uygulamak bizleri şimdiden heyecanlandırmaktadır. İlçemizin tanıtımı açısından da önemli olan proje ile yeniliklere adım atmış oluruz." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER