ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 18:16

Çukurova Üniversitesi’ne 'geçmiş olsun' ziyareti


Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili Halil Tüm, Çukurova Üniversitesi’nde meydana gelen yangının ardından bölgede incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Halil Tüm, Çukurova Üniversitesi sınırları içinde çıkan orman yangını ile ilgili İtfaiye Daire Başkanı Adil Deveci’den bilgi aldı. Yangının çıktığı alana giden Tüm, önce yangın alanında incelemelerde bulundu. İtfaiye Daire Başkanı Adil Deveci de Halil Tüm’e yangın anında yaptıkları çalışmalar ve son durum hakkında bilgi verdi.

Yangın ihbarının 17.10 sıralarında yapıldığını 3 dakika gibi kısa bir sürede yangın alanına ulaştıklarını anlatan Adil Deveci, “Büyükşehir Belediyesi’nden 20 yangın aracı ve tankerle yangına müdahale ettik. Ayrıca Orman Bölge Müdürlüğüne ait araçlar ve bir uçak ile bir helikopter de yangın söndürme çalışmalarına katıldı. Yaklaşık 2 saat içinde yangın söndürüldü ve sonrasında soğutma çalışmalarına geçildi” dedi.

İtfaiye personelini başarılı çalışmalarından dolayı kutlayan Belediye Başkanvekili Tüm, daha sonar ÇÜ Rektörü Prof.Dr. Mustafa Kibar’a ‘geçmiş olsun’ ziyareti yaptı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER