ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 14:01

Çukurova Gıda Fuarı, yüzde 20’lik büyüme ile açılıyor

Çukurova Gıda Fuarı, yüzde 20lik büyüme ile açılıyor


Çukurova Gıda Fuarı, Perşembe günü açılıyor. Yüzde 20’lik katılım artışının sağlandığı fuarda yurt içi ve dışından iş adamları ticari bağlantılar yapacak.

Gıda sektörünün bölgedeki en büyük buluşması olan Çukurova Gıda Fuarı öncesi Adana HiltonSA Oteli’nde bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan TÜYAP Adana Fuarcılık AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü, gıda işinin tüm dünyada en stratejik sektörlerden biri olduğunu söyleyerek, Adana’dan da dünyanın dört bir tarafına ihracat yapıldığını belirtti. Adana’da açılan 7. Gıda, İçecek Ürünleri, Gıda İşleme, Unlu Mamüller Teknolojileri, Depolama, Soğutma, Taşıma ve Mağaza Market Ekipmanları Fuarı’nın da sektörün büyümesine paralel olarak geliştiğini vurgulayan Ersözlü, “Perşembe günü açılışını yapacağımız fuar yüzde 20’lik bir büyüme ile açılacak. Geçen seneye göre fuarın katılımında yüzde 20’lik bir büyüme sağladık.” dedi. Eş zamanlı olarak gıda sektöründe sinerji yaratacak iki ayrı sektör olan ambalaj ve reklamcılık fuarının da açılacağının altını çizen Ersözlü, pazar gününe kadar yurt içinden ve dışından 40 bin civarında ziyaretçi beklediklerini anlattı.
Fuara 160 civarında firmanın katıldığını ifade eden Ersözlü, bunun yüzde 80’ini ise Adana firmalarının oluşturduğunu belirtti. Fuarda Adana’nın gücünü tüm dünyaya göstereceklerini kaydeden Ersözlü, yurt dışından Lübnan, İran, Irak, KKTC’den ziyaretçiler beklediklerini sözlerine ekledi.

Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, ÇUFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Baş, Adana Gıda Toptancılar Derneği Başkanı Kazım Bozan ve Gıda Mühendisleri Odası Adana Şube 2. Başkanı Şeyhmus Alparslan da katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER