ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ağustos 2014 Cumartesi 10:03

Çöpe atılan servetten haber var

Çöpe atılan servetten haber var

Siirt'te bir kadının boş zannederek çöpe attığı ilaç kutusunun içindeki 110 bin lira ve 3 bin 700 dolar bulundu.


Siirt'te yaşayan Leyla Altan'ın, boş zannederek attığı ilaç kutusundaki 110 bin lira ve 3 bin 700 dolar, Siirt Polis Meslek Yüksekokulu civarında koyunlarını otlatan A.Ö. ve H.A. tarafından bulundu.

Parayı aileye teslim eden A.Ö. ve H.A, koyunları otlattıkları sırada 7-8 yaşlarındaki iki çocuğu kazdıkları toprağa bir şey saklamaya çalışırken fark ettiklerini söyledi. Bunun üzerine çocukların bulunduğu yere gittiklerini ancak çocukların ellerindeki poşeti kazdıkları yerde bırakıp kaçtığını belirten A.Ö. ve H.A, "Televizyonlarda paranın kaybolduğunu izlediğimiz için poşette bulunan paraları aldık. Çocuklar olay yerinden kaçtı ve biz de poşetteki paraları aileye getirip, teslim ettik" dediler.

Leyla Altan, kocasının ilaç kutularına sakladığı 110 bin lirayı çöpe attı.

Paranın bulunmasına çok sevinen eşinin Leyla Altan'a kas hastası olan kızının kullandığı ilaçların kutularına sakladığını bildirmediği ve eşinin boş zannettiği kutuları çöpe attığını anımsatan Aziz Altan, ev almak istedikleri 110 bin lira ve 3 bin 700 doların bulunmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Durumun bildirilmesi üzerine eve gelen polis ekipleri, parayı bulan çocukları ve paranın sahibi aileyi ifadelerine başvurmak üzere İl Emniyet Müdürlüğüne götürdü. Leyla Altan, 2 gün önce kocası Aziz Altan'ın ilaç kutularına sakladığı 110 bin lira ve 3 bin 700 doları boş zannettiği için çöpe attığını belirterek, polise başvurmuştu

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER