ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 14:10

Çocuklar 'hakları' için yürüdü

Çocuklar hakları için yürüdü


Adanalı çocuklar, Çocuk Hakları Günü nedeniyle Acıbadem Sporseverler Takımı tarafından düzenlenen sağlıklı yaşam yürüyüşünde bir araya geldi. Çocuklar “hakları” için yürürken veliler ve öğretmenleri de onlara destek verdi.

Acıbadem Adana Hastanesi, yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri ile sağlıklı yaşamı ve sporu desteklemeye devam ediyor. Yaşar Kemal Yürüyüş Parkuru'nda Adanalılarla yürüyüş yapan Acıbadem Sporseverler Takımı'nın bu haftaki konuğu, Çocuk Hakları Günü için bir araya gelen Gündoğdu Okulları öğrencileriydi. Çocuklar ve kendilerine destek veren büyükleri ile Yaşar Kemal Yürüyüş Parkuru’ndaki Acıbadem Sağlık Kabini önünde buluştu.

Günün anlamına ilişkin Gündoğdu Okulları öğrencilerinden Ece Ejder yaptığı konuşmada; çocuk haklarının, kanunen dünya üzerindeki tüm çocukların doğuştan sahip olduğu, eğitim, sağlık, barınma gibi haklarının hepsini birden tanımlamakta kullanılan bir kavram olduğunu söyledi.

Acıbadem Adana Hastanesi Direktörü Hüseyin Çelik, Acıbadem'in kaliteli sağlık hizmeti veren bir değer olmasının yanında sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya çalıştığını söyledi. Çelik, “Dilberler Sekisi Yaşar Kemal Parkuru'nda düzenlediğimiz sağlıklı yaşam yürüyüşleri Acıbadem'in sosyal sorumluluk projelerinden bir tanesi. Her hafta sonu bu mekanda bir araya gelerek sabah sporumuzu yapıp Adanalılar'la da sıcak temasta bulunma şansını yakalıyoruz. Sosyal hayatın renklenmesine katkıda bulunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Açıklamadan sonra yürüyüşe katılan yetişkinlere sağlık kabininde kan şekeri ve tansiyon ölçümleri yapıldı ardından da spor hocası eşliğindeki ısınma hareketlerinden sonra yürüyüşe geçildi. Yürüyüş, katılımcılara ikram edilen elmaların yenmesi; Aile ve Evlilik Terapisti Dr. Obengül Ejder’in soruları yanıtlamasıyla son buldu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER