ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 14:11

Çocuk Koruma İl Koordinasyon Toplantısı yapıldı


Çocuk Koruma Kanunu'na göre verilen "Koruyucu Ve Destekleyici Tedbirler"in yerine getirilmesi amacıyla kurulan merkezin, il ve ilçe koordinasyonların çalışma, usûl ve esasları yönergesi ile ilgili toplantı, Mardin Valiliği Dara Toplantı Salonu'nda, Vali Dr. Ahmet Cengiz Başkanlığı'nda yapıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Peltek tarafından, yönergeye göre yapılacak koordinasyon çalışmaları hakkında bir sunum yapıldı.
İki ayda bir düzenlenecek olan toplantılarla ilde, kamu kurumları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri ve üniversiteler tarafından çocuğa yönelik olarak verilen hizmetlerin koordine edilmesi ve bütünlük içinde sunulması amaçlanıyor.

Konu ile ilgili oluşturulan komitede; vali veya vali yardımcısının başkanlığında, cumhuriyet başsavcısı veya görevlendireceği cumhuriyet başsavcı vekili, il emniyet müdürü, il jandarma komutanı, il milli eğitim müdürü, il sağlık müdürü, büyükşehir il ve merkez ilçe belediye başkanları, çalışma ve iş kurumu il müdürü, gençlik hizmetleri ve spor il müdürü, aile ve sosyal politikalar il müdürü, il özel idaresi genel sekreteri, denetimli serbestlik müdürü ve baro temsilcisi il koordinasyon üyesi olarak görev yapacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER