ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Haziran 2014 Cuma 17:06

Çocuk gelini bakın neden öldürmüş

Çocuk gelini bakın neden öldürmüş

Resmi nikahsız 6 yıl yaşadığı 19 yaşındaki kadını, iki çocuğunun önünde 40 yerinden bıçaklayarak öldüren sanık müebbet hapis cezası aldı.


Fatih'te resmi nikahsız 6 yıl yaşadığı 19 yaşındaki kadını, iki çocuğunun önünde 40 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Zülfikar Bakıryapan, müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Sanığa ayrıca küçük çocuğa "cinsel istismar" suçundan da 12 yıl hapis cezası verildi.

İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Zülfikar Bakıryapan ile taraf avukatları katıldı.

Sanık avukatı Sait Sağlam, "cinsel saldırı suçu"nun yasal unsurlarının oluşmadığını ifade ederek, "Müvekkilim, eylemi tahrik altında gerçekleştirmiştir. Bu bakımdan cinsel saldırı suçundan beraatine, öldürme suçunda ise tahrik altında işlediği kabul edilerek lehe hükümlerin uygulanmasını talep ediyorum. Ayrıca müvekkilimin hükümle birlikte tahliyesini istiyorum" diye konuştu.

Bakıryapan da "Belirtmek isterim ki, Allah katında eylemden çok pişmanım" dedi.

Karar

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık Zülfikar Bakıryapan'ın, Mahmure Karakule ile 1 Ocak 2006'da gayrıresmi şekilde evlendiğini belirterek, sanığı "Mahmure Karakule'ye cinsel istismarda bulunmak" suçundan 8 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Sanığın evlendiği tarihte 17 yaşında olmasına rağmen eylemini 18 yaşını doldurduktan sonra da sürdürdüğünü kaydeden ve sanık lehine herhangi bir indirime gerek duymayan heyet, "cinsel istismar" suçunu birden çok kez işlediği gerekçesiyle sanığın cezasını yarı oranında artırarak, 12 yıla çıkardı.

Mahkeme heyeti, sanık Bakıryapan'ı "kasten adam öldürmek" suçundan müebbet hapis cezasına mahkum etti.

Köfte patates iddiası

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, 1993 yılının nisan ayında doğan Mahmure Karakule'nin, 2006'da şüpheli Zülfikar Bakıryapan tarafından rızasıyla kaçırıldığı anlatılarak, çiftin o yıl Fatih'te birlikte yaşamaya başladığı ve 2007 ile 2011 yıllarında iki çocuklarının olduğu belirtilmişti.

Zülfikar Bakıryapan'ın, Mahmure Karakule'ye kötü muamelede bulunduğu, zaman zaman çeşitli bahanelerle ev içerisinde kavga çıkarıp dövdüğü öne sürülen iddianamede, 17 Temmuz 2012'de şüphelinin bilgisi haricinde patates köfte yaptığı gerekçesiyle Karakule ile kavga ettiği, bu sırada mutfaktan aldığı bıçakla Karakule'yi yaklaşık 40 kez bıçaklayarak öldürdüğü kaydedilmişti.

İddianamede, şüpheli Bakıryapan'ın, Mahmure Karakule'yi öldürdüğü gerekçesiyle müebbet ve yaşı küçük kişiyle birlikte olduğu için "nitelikli cinsel istismar'' suçundan 4 yıldan 7,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenmişti.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER