ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 13:58

Çocuk evleri ve yetiştirme yurdu öğrencileri parmak ısırttı

Çocuk evleri ve yetiştirme yurdu öğrencileri parmak ısırttı


Kars’ta çocuk evleri ve yetiştirme yurdunda kalan öğrenciler düzenledikleri ‘Kutlu Doğum’ etkinliği ile davetlileri duygulandırdı.

Kars Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu'nca organize edilen Kars Valiliği, İl Müftülüğü ve Özel Sultan Alparslan Koleji'nin desteklediği etkinlik, İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. İl Müftü vekili Veli Sütütemiz’in açılış konuşmasını yaptığı programda, hadisler, şiir dinletisi, skeç gösterisi, ilahi dinletisi ve sema gösterisi sunuldu. Ayrıca düzenlenen salavat yarışmasında birinci olan Ayşegül Çelik’e Kars Vali Yardımcısı Karahan Daştan hediye verdi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Akın Oktay, etkinliğe katılan herkesin çocuklarının samimiyetini hissettiğini ifade ederek, “Etkinliğin farklılığı buradaydı. Tabi bugüne gelinceye kadar çocuklarımız 25 gün çalıştılar. Böylelikle Kutlu Doğum’un ne demek olduğunu öğrendiler.” şeklinde konuştu.

Etkinliğe Kars Vali Yardımcısı Karahan Daştan'ın yanı sıra Azerbaycan Kars Başkonsolos Yardımcısı Fariz Caferov ve kurum müdürleriyle çok sayıda vatandaş katıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER