ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Haziran 2014 Salı 00:01

Çocuğu suya atlayan polis kurtardı

Çocuğu suya atlayan polis kurtardı

Akıntıya kapılan çocuğu suya atlayan polis kurtardı


Karabük’te serinlemek için girdiği çayda akıntıya kapılan 14 yaşındaki Özkan Öncü’yü kıyafeti ile suya giren polis memurları kurtardı. Kalbi duran çocuğa diğer polislerin de yardımı ile suni teneffüs ve kalp masajı yapılarak hayata döndürüldü.

Edinilen bilgiye göre, Özkan Öncü isimli çocuk, Araç Çayı kenarında piknik yaparken kuzeni İbrahim Öncü (14), arkadaşları Ümit Toker (13) ve Recep Yavuz (15) ile serinlemek için suya girdi. Özkan Öncü, bir süre sonra akıntıya kapılarak sürüklenmeye başladı. Kuzenini kurtarmak için peşinden giderken boğulma tehlikesi geçiren İbrahim Öncü'yü diğer 2 arkadaşı kurtarırken, Özkan suda kayboldu.

Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekibi ırmak boyunca yaklaşık 1.5 kilometre sürüklenen Öncü'yü suyun yüzeyinde gördü. Bir polis memuru kıyafetleriyle çaya girerek Öncü'yü kıyıya çıkardı. Kalbi duran Öncü'ye ilk müdahaleyi de polisler yaptı. Polisler, Öncü'ye suni teneffüs ve kalp masajı yaparak yaşama döndürmeye çalıştı. Bu sırada Recep Yavuz, ekip aracının içinde arkadaşının kurtulması için dua etti. Polisin ilk müdahalesiyle hayata dönen Öncü, daha sonra ambulansla Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Özkan Öncü'nün hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER