ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 22:00

Cizre Kaymakamı Koca, şoförlerle görüştü


Şırnak’ın Cizre Kaymakamı Şenol Koca, Habur Sınır Kapısı’nda oluşan 30 kilometrelik kuyrukta bekleyen şoförlerle görüştü. Geç saatlerde ziyaret gerçekleştiren Kaymakam Koca, şoförlerin sorunlarını dinledi.

Şırnak'ın Silopi ilçesi yakınında bulunan Habur Sınır Kapısı'nda 30 kilometrelik TIR kuyruğu oluştu. Şoförler, Silopi - Cizre karayolunda bulunan Nerdüş köprüsünde kuyruğa girmeye başladı. Akşam saatlerinde Nerdüş köprüsünü de geçen kuyruk, Cizre’ye bağlı İnci köyüne kadar uzandı.

Cihan Haber Ajansı’nın (Cihan) gündeme getirdiği ‘Habur’da 30 kilometrelik kuyruk oluştu’ haberinden sonra yetkililer harekete geçti. Cizre Kaymakamı Şenol Koca, gece saatlerinde yola çıkarak Cizre - Silopi karayolunda bekleyen şoförleri ziyaret eden Koca, şoförlerin sorunlarını dinledi. Kaymakam Koca'yı karşılarında gören şoförler, hem şaşırdı, hem de sevindi. Kuyrukta yaşadıkları sorunları anlatan şoförler, kuyrukta çok beklediklerini, gece vakitlerinde hırsızlık olayların yaşandığını, kuyrukta sollamanın olduğunu anlatarak bu sorunlara bir çözüm bulunmasını istedi.

Şoförlerin sorunlarını dinleyen Kaymakam Şenol Koca, sorunları çözeceğini söyledi. Hırsızlık olaylarına karşı jandarmaya talimat veren Kaymakam Koca, TIR kuyruklarının olduğu yerlere devriye görevi atmalarının talimatını verdi. Koca, sollama konusunda Silopi’deki emniyet birimleriyle görüşeceğini, kuyruk hakkında da Habur Sınır Kapısı yetkilileriyle bu sorunu konuşacaklarını ifade etti.

Gece vakitlerinde kaymakamı karşılarında gören TIR şoförleri, sorunlarını anlatmanın yanı sıra gece vaktinde bir devlet yetkilisinin kuyruğa kadar gelip kendilerini dinlemesinden dolayı çok memnun olduklarını dile getirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER