ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Şubat 2013 Pazar 12:27

Cinsel organı içe gömülü vaziyette!

Cinsel organı içe gömülü vaziyette!

42 bin TL tutarındaki ameliyat için aile hayırseverlerden yardım bekliyor.


Gaziantep’te ikamet eden 5 yaşındaki A.B., cinsel organı içe gömülü vaziyette olduğu için bugüne kadar 3 ameliyat geçirdi ama durumunda henüz bir iyileşme sağlanamadı. Daha karmakarışık hale gelen hastalıkla ilgili son çare, plastik cerrahinin müdahalesi olarak görülüyor. 42 bin TL tutarındaki bu ameliyat için aile hayırseverlerden yardım bekliyor.
    
Çocuğunun 8 aylık olarak erken doğduğunu anlatan baba Cengiz B., “Oğlumuz, 1 ay boyunca kuvözde kaldı. Biz durumuyla ilgili bilgi sahibi değildik. Kuvözden çıktıktan sonra altını değiştirirken böyle bir durumun farkına vardık. Doktor ancak bir yaşını doldurduktan sonra müdahale edilebileceğini söyledi. Buna istinaden biz de bu işi Türkiye’de yapabilecek iyi doktorlar bulma gayretinde olduk.” dedi.
        
2 kez Ankara’da ameliyat geçiren oğlunda bu sefer de idrar yolları enfeksiyonunun baş gösterdiğini anlatan baba, “Biz bu enfeksiyonu yenmek için sürekli antibiyotik kullanır olduk. Antibiyotikler çare olmayınca 2 ayda bir hastaneye yatıp serumla tedavi olmak durumunda kalınıyordu. Üçüncü ameliyattan sonra yine durumda değişiklik olmadı. Artık kullandığımız antibiyotikler de enfeksiyonu tedavi edecek nitelikte bulunmuyordu. Üçüncü nesil antibiyotikler kullanarak sorunu ötelemeye çalıştık. Yani sorunun düzelmesi değil ötelenmesi şeklinde bir ilaç kullanımı yapıldı. Onu 1 gün kullanmasak enfeksiyon tezahür edip sancılar başlıyor, çocuk da büyük rahatsızlıklar çekiyor.” ifadelerini kullandı.
    
Doktorların en fazla 1-2 ameliyatta bu işin neticelenmesi gerektiğini kendilerine bildirdiğini aktaran baba Cengiz B., "Bunun için özel bir ameliyat yapılması gerekiyor. Özel ameliyatın yapılması da bize büyük maliyet oluşturuyor. Hastane masrafları ile birlikte 42 bin TL tutarında bir maliyet bulunmakta. Bu maliyetin karşılanması için halkımızdan, yardımseverlerden yardım talep ediyoruz." diye konuştu.
    
Anne Yıldız B., doğduğundan beri çocuğun bu rahatsızlıkla boğuştuğunu belirterek, “Uzun zamandır sürekli şehir dışlarına gidiyoruz. Madden ve manen çok yıprandık. Rahatsızlığından dolayı okula da gönderemiyoruz. Okula gitmeyi çok istiyor. Bu yüzden artık bu hastalığın bir an önce neticeye bağlanmasını istiyoruz. Hayırseverlerden dua ve yardımlarını bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER