ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Aralık 2014 Çarşamba 17:14

Çiğ balık yediler

Çiğ balık yediler

Beşiktaş’ta gerçekleştirilen Hamsi Şenliği yağmurlu havaya rağmen yoğun ilgi gördü. Vatandaşlara balık ekmek ikramı yapılırken, şenlik kapsamında düzenlenen Çiğ Hamsi Yeme Yarışması’nda yarışmacılar bir haftalık tatil ödülü için kıyasıya mücadele etti.


Beşiktaş Belediyesi, Sinop Ticaret Odası işbirliğiyle Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda Hamsi Şenliği düzenledi. Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın balıkçı kıyafetiyle geldiği şenliğe; Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül ve çok sayıda vatandaş katıldı. Faruk K. ile Şerafettin Çaylı konserleri de katılımcıları coşturdu.

ÇİĞ HAMSİ YEMEDE YARIŞTILAR

Etkinlik kapsamında düzenlenen “Çiğ Hamsi Yeme Yarışması” ise ilginç görüntüler oluşturdu. 9 kişinin katıldığı ve kazananların Sinop tatili ile ödüllendirileceği yarışmada yarışmacılar birincilik için çiğ hamsileri afiyetle yedi. Kıyasıya mücadeleye sahne olan yarışmanın birincisi Zeliha Çamtepe oldu.

1 haftalık Sinop tatili ödülünü kazanan ve midesinin iyi olduğunu söyleyen Çamtepe, “Daha o kadar da olsa yerdim. Çiğ balık da, pişmiş de güzel. Hiçbir şey hissetmedim, gayet güzel yedim” dedi.

“YAĞMURLU HAVADA HAMSİ YEMEK ÇOK LEZZETLİ”

Balıkçı çocuğu olduğunu ifade eden Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar ise, “Hamsinin yeri çok başkadır ve hamsinin de iki tane memleketi vardır. Herkes bunu bilmez. Birisi Sinop sınırındadır. İnşallah bu hamsilerin şimdiden afiyet olmasını diliyorum” diye konuştu.

Daha sonra Sinop Valisi Köşger, Sinop Belediye Bakanı Ergül ile birlikte tezgahın başına geçen Başkan Hazinedar vatandaşlara balık ekmek dağıttı. Hamsilerin tadına bakmak isteyen vatandaşlar ise tezgah önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

 

Başkan Hazinedar’ın elinden hamsi ekmek alan vatandaşlar, yağmurlu havada hamsi yemenin çok lezzetli olduğunu söyledi.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER