ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 14:56

CHP ve MHP il başkanları idam istiyor

CHP ve MHP il başkanları idam istiyor


CHP Yozgat İl Başkanı Onur Kaytan ve MHP Yozgat İl Başkanı Cevdet Kaya, idam yasasının Türkiye’de yeniden uygulanmasını istediklerini söyledi.

CHP Yozgat İl Başkanı Onur Kaytan, Cihan Haber Ajansı Muhabiri'ne yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın son günlerde yaptığı idam ile ilgili açıklamalarının sözde kalmaması gerektiğini söyledi.Başkan Kaytan, "Sayın Başbakan bir mitingde ve televizyon programında idam ile ilgili açıklaması kamuoyunu, özellikle şehit ailelerini ve gazileri heyecanlandırmıştır. Eğer Sayın Başbakan gerçekten bu konuda samimi ise idam yasasını meclise getirmesini istiyoruz. Biz de CHP olarak bu yasanın ülkemizde yeniden uygulanmasına canı gönülden destek oluruz. Vatanın bölünmez bütünlüğüne kasteden terör suçluları ve elebaşları yargılanarak idam edilmelidir." dedi.

MHP Yozgat İl Başkanı Cevdet Kaya’da şöyle konuştu: "İdam yasasının kaldırılmasında asla MHP onay vermemiştir. Bilakis Türkiye’de yasanın yeniden uygulanmasını en fazla isteyen siyasi parti yine bizim partimiz MHP’dir bunu herkesin bilmesini istiyoruz. Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın idam yasasını gündeme getirmesi ülkemizde vatanı için en fazla şehit veren illerin başında gelen Yozgatlıları da umutlandırmıştır. Bizler ve genel başkanımızın bu konuda ki tutumu açık ve nettir. İdam yasasının yeniden gündeme getirilmesi sözde değil özde uygulanması gerekir. Başbakan gerçekten samimi ise idamı meclise getirerek vatanın bölünmez bütünlüğüne kasteden suçluların idam edilmesini meclisten geçirelim. İdam yasası referandum ile halka sunulsa eminim yüzde 99 evet çıkar."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER