ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 20:16

Cezaevinden hastaneye kaldırılanlar taburcu edildi


Muş Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Kaya, Muş E Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu'nda dün yaşanan olayla ilgili, "Hastanede gözetim altında tutulan 7 kadın tutuklu ve hükümlü taburcu edilerek cezaevine gönderildi." dedi.

Başsavcı Hasan Kaya, yaptığı açıklamada, Muş Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan 7 kadın tutuklu ve hükümlünün sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti. Kadın mahkumların gerekli kontrollerinin yapıldığını vurgulayan Kaya, "Hastanede gözetim altında tutulan 7 kadın tutuklu ve hükümlü taburcu edilerek cezaevine gönderildi. Sağlık yönünden herhangi bir sıkıntı ve sorunları yok. Cezaevinde dün akşam yaşanan tatsız olay sona ermiş durumda. Endişe edilecek herhangi bir durum yok. Aileler bu konuda rahat olabilir." diye konuştu.

Kaya, cezaevinde yakını bulunan ailelerin müsterih olması gerektiğine işaret ederek, "Uzak yerlerde bulunan tutuklu ve hükümlü yakınlarının endişe ederek buraya kadar gelmelerine gerek yok. Cezaevinde durum normal ve herkesin sağlığı iyi." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER