ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 14:48

Ceylanpınar’dan kaçış başladı

Ceylanpınardan kaçış başladı


Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde yaşayanlar, Suriye sınırındaki çatışmalardan dolayı ailesini otobüslerle Şanlıurfa, Mardin, Adıyaman gibi civar illere gönderiyor. Atılan bombalardan çok korktuklarını dile getiren vatandaşlar, Ceylanpınar’dan ayrılmak zorunda kaldıklarını ifade etti.

Çocuklarıyla Şanlıurfa’ya gideceğini söyleyen bir kadın, bombaların sesinden dolayı çocuklarının etkilendiğini söyledi. İbrahim Halil Şeker ise şunları kaydetti: “Şarapnel parçalarının Ceylanpınar’a düşmesinden dolayı, çok ses olmasından dolayı, çocuklarının psikolojisin bozulması sebebiyle Ceylanpınar’ı terk ediyoruz.”

Otobüs işletme sahibi Ramazan Şıklı, çatışma sebebiyle insanların Ceylanpınar’ı terk ettiğini ve aşırı bir yoğunluk olduğunu kaydetti. Şıklı, “2 günden beri 10 tane araba gönderdik hala da göndermeye devam ediyoruz. Herkes terk etti gitti burayı. Çoluk çocuğumuz perişan.” diye konuştu.

Çocukları ile Adıyaman’a giden Esma Demir, içinde bulundukları durumu şu cümleyle özetledi: “Çocuklar için gidiyoruz. Çocukların psikolojileri altüst oldu.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER