ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 22:12

Çelik: Kurban bağışıyla yoksul insanları sevindirelim

Çelik: Kurban bağışıyla yoksul insanları sevindirelim


Yozgat Genç Sanayiciler ve İşadamları Derneği (YOGİSAD) ve Çelikler Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Çelik, maddi durumu yerinde olan vatandaşların mutlaka kurban bağışına destek olmasını istedi. Çelik, bu tür bağışların dünyadaki yoksul ve yardıma muhtaç Müslümanları sevindirdiğini, mutlu etiğini söyledi.

YOGSİAD, Çelikler Şirketler Grubu ve Yerköy İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı Ayhan Çelik, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurban bağışına dikkat çekmek için Kızılay Derneği Yerköy Şubesine kurban bağışı yaptı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kızılay’a yapmış olduğu kurban bağışıyla, toplumda kurban bağışının ayrı bir önem kazandığını vurgulayan Başkan Çelik, "Başbakanımızın başlattığı bu kampanyaya destek vermek için şahsıma olan kurbanımı Kızılay’a bağışladım. Çünkü, Müslüman ülkelerde yaşayan yoksul kardeşlerimizin bu desteklere ihtiyacı var. Bağış yapmak isteyen kardeşlerimizin de kurban bağışı yaparak bu kampanyaya destek vermelerini istiyorum. Dünyada özellikle Afrika ülkelerinde yaşayan yoksul insanlar belkide ülkemizden kendilerine ulaşacak kurbanı hasretle bekliyorlar. Yaptığım bu bağışla umarım bir nebze de olsa insanlığa yardımcı olabilmişsem bundan sevinç duyarım." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER