ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Ekim 2014 Cuma 14:14

Çanakkale'de taksiciler eylem yaptı

Çanakkalede taksiciler eylem yaptı

Çanakkale’de bulunan ticari taksiler, haksız yere trafik cezaları kesildiği ve bazı firmalar tarafından usulsüz yolcu taşındığı gerekçesiyle eylem yaptı.


Metin Oktay Caddesi'nde toplanan ticari taksi sürücüleri, haksız yere kesildiği öne sürülen trafik cezalarına isyan etti. Geçmiş yıllarda alınan bir karar gereği Kordonboyu'nda yolcu indirip bindirmelerine ceza uygulandığını belirten sürücüler, "Şu anda Kordonboyu'nda taksilere ait, durup yolcu indirip bindirebilecekleri duraklar yok. Buna rağmen Kordon'a çıkan taksilere, hala 170–240 TL arasında trafik cezaları kesiliyor. Buna itiraz ediyoruz. Belediye ile Şoförler Odası arasında bu konuda bir anlaşmazlık var ancak biz mağdur oluyoruz.” diye isyan etti.

Taksiciler adına bir açıklama yapan Serdar Kalyon, tek sıkıntılarının Şoförler Odası ile belediye arasındaki problemin çözülmesi ve yol gösterilmesi olduğunu belirtti. Kalyon, "Bir tane bizimle muhatap olacak insan bulamıyoruz. Biz çalışıyoruz, hizmet veriyoruz fakat bu zamana kadar yediğimiz cezalar herkesi bezdirmiş durumda. Yetkililerden, bizimle konuşarak bir açıklama yapmalarını bekliyoruz. Biz kimsenin ekmeğiyle, kimsenin şahsıyla uğraşmıyoruz. Sadece bize yardımcı olmalarını istiyoruz. Artık bundan sonrası yetkililere kalmış. Biz onlara bir adım attık, toplanıp sıkıntılarımızı dile getirdik. Onlara ulaşmaya çalıştık ama ulaşamadık. O yüzden sorunumuzu bu şekilde dile getirmeye çalıştık. Şimdi onlardan da bize bir adım atmalarını bekliyoruz." şeklinde konuştu.

Açıklamaların ardından taksiciler, konvoy şeklinde şehiriçindeki işlek caddelerde korna çalarak bir süre dolaştı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER