ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Temmuz 2014 Pazartesi 18:20

Camide bunu da çaldılar

Camide bunu da çaldılar

Adıyaman’da hırsızlar bir caminin abdesthane bölümündeki muslukları çalınca cemaat abdest alamadı.


Bahçecik Mahallesi’nde bulunan Hendek Camisi’nin abdesthanesine giren şahıs ya da şahıslar, 14 adet musluğu yerinden sökerek çaldı. Olayın farkına varan Hendek Cami Görevlisi Mehmet Han, zaman kaybetmeden durumu polis ekiplerine bilgi verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, şahıs ya da şahısların yakalanması için çalışma başlattı.CAMİ CEMAATİ ABDEST ALAMADI

Camiye gelerek namaz kılmak isteyen cami cemaati, abdest almak için girdikleri abdesthanede muslukların olmadığını fark edince namaz kılamadı. Bazı vatandaşlar evlerine gidip abdest alarak yeniden camiye geldi.

Abdest alamadığını söyleyen bir vatandaş, “Camiye namaz kılmak için geldim. Abdesthaneye gidip abdest alayım dedim, bir baktım musluklar yok. Cami görevlisine söyledim, görevlide muslukların çalındığını söyledi” dedi.

Hendek Cami Görevlisi Mehmet Han ise, “Gündüz vakti gelip muslukları çalmışlar şok oldum. Polise haber verdim, arkadaşlar geldiler, inceleme başlattılar. Adıyaman’da, birkaç caminin de böyle muslukları çalınmış. Gündüz vakti ne cesaret anlamadık” şeklinde konuştu. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

(İHA)
KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER