ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 16:55

Büyükşehir Belediyesi, Ramazan’da 120 bin kişiye sıcak yemek verecek

Büyükşehir Belediyesi, Ramazanda 120 bin kişiye sıcak yemek verecek


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 4 ayrı noktada kuracağı iftar çadırlarıyla Ramazan ayı boyunca 120 bin vatandaşa sıcak yemek dağıtacak. Büyükşehir Belediyesi, 10 bin yoksul aileye de gıda yardımı yapacak.

        Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Şehreküstü İtfaiyesi, Kayaönü İtfaiyesi, üniversite karşısı Atapark ve Düztepe Dergâh Düğün Salonu olmak üzere 4 ayrı noktada kuracakları iftar çadırında Ramazan ayı boyunca 120 bin vatandaşa sıcak yemek vermeyi hedeflediklerini belirtti.

        Ramazan ayında ayrıca 10 bin yoksul aileye gıda yardımı yapacaklarını ifade eden Başkan Güzelbey, "Gaziantep halkının huzurlu bir Ramazan geçirebilmeleri için gerekli tüm tedbirleri aldık. Bu kapsamda, zabıta ekiplerimiz artması olası dilencilik olayları karşısında gerekli tedbirleri aldı. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ile Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerimiz de şikâyete bağlı kalmaksızın gıda ürünleri satışı yapan yerlerin denetimlerini gerçekleştiriyor. Vatandaşlarımız da 153 Alo Zabıta Hattı'nı ücretsiz arayarak gıda denetimi talep edebileceklerdir." dedi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER