ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 10:44

Bursa-Ankara yolunda çalışmalar bitiyor

Bursa-Ankara yolunda çalışmalar bitiyor


Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa-Ankara yolunda asfaltlama çalışmalarının hızla devam ettiğini, Ramazan Bayramı öncesi kavşağın alt yollarını ulaşıma açarak trafikte yığılmanın önüne geçeceklerini söyledi.

        Bursaray Kestel Hattı kapsamında projelendirilen Esenevler Kavşağı'ndan sonra yeni hat üzerindeki ikinci kavşak olan Kestel Kavşağı’ndaki çalışmalara da hız verildi. Kavşak imalatıyla ilgili çalışmalar büyük ölçüde tamamlanırken, kavşağın altından geçen yollarda asfaltlama çalışmalarına başlandı.

        Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kavşakta devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Kestel Belediye Başkanı Yener Acar'ın da katıldığı gezide çalışmaların hızlandırılmasını isteyen Başkan Altepe, bayram öncesi Ankara istikameti gidiş ve geliş bölümlerinin tamamlanarak ulaşıma açılması yönünde talimat verdi.

        Bursaray Kestel Hattı projesiyle paralel olarak yapılan Kestel Kavşağı’ndaki çalışmaların tamamlanma aşamasına geldiğini dile getiren Başkan Altepe, Ankara yolu üzerindeki bir sinyalizasyon sistemini daha ortadan kaldıran ve kesintisiz ulaşımı sağlayacak olan Kestel Kavşağı’nın alt yollarının 10 gün içinde tamamlanacağını ve Ramazan Bayramı öncesi ulaşıma açılacağını bildirdi. Kavşağın Ankara gidiş istikametinde ilk tabaka asfaltlama çalışmalarının başladığını dile getiren Başkan Altepe, "Yolda asfaltlama dışındaki tüm işlemler tamamlandı. Tüm ekiplerimizi seferber edip, asfaltlama çalışmalarını hızlandırıyoruz. Kavşağın altındaki yolları biran önce tamamlayıp, Bayram öncesi trafiğe açmayı amaçlıyoruz. Bu sayede Bayram nedeniyle Ankara istikametine giden ve Ankara yönünden Bursa’ya gelen vatandaşlarımız halen kullanılan tali yollara girmek zorunda kalmayacak. Kesintisiz bir şekilde yollarına devam edecek." diye konuştu. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER