ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ekim 2014 Perşembe 09:45

Bunu sakın denemeyin!

Bunu sakın denemeyin!

Ünlü dublör Yıkgeç’in “Yıkgeç Action Team” isimli ekibiyle yaptığı provalar ise nefes kesiyor.


Hollywood yapımı filmlerde de çalışan dublör Ayhan Yıkgeç ve ekibi, yeni filmine İzmir’de hazırlanıyor. 

Bugüne kadar sayısız yerli ve yabancı yapımlarda izleyici karşısına çıkan ünlü dublör Ayhan Yıkgeç, ekip olarak rol alacakları “Yüksek Derece” isimli filme İzmir’de hazırlanıyor. Türkiye’de profesyonel anlamda dublörlük yapan sayılı sanatçılardan olan Ayhan Yıkgeç, kurduğu “Yıkgeç Action Team” ile aksiyon filmlerinin aranan isimlerden oldu.

“Yüksek Derece” isimli filmin provaları için kendini cayır cayır yakan Cihan Başak, bu tür sahnelere alışık olduğunu söyledi. Bu sahneleri profesyonel olarak yaptıklarını söyleyen Başak, “Bunlar film öncesinde yaptığımız provalar zaten. Özellikle yanma konularında Türkiye’de bu işi bir tek biz yapıyoruz. Dünya çapında da nadiren birkaç kişi yapıyor bunları.” dedi.

"SAKIN DENEMESİNLER"

Bir çok aksiyon sahnesinin aranan ismi olan Şerafettin Ant da yeni çekilecek olan filmin güzel bir aksiyon filmi olacağını vurgulayarak şunları söyledi; “Güzel bir film olacak. Güzel bir aksiyon seyrettireceğiz. Bu işleri Türkiye’de yapan yok. Dışarıdan oyuncular gelirdi, yapardı. Hatta biz yapmaya kalktığımızda da ‘sakatlık olur maket kullanalım’ diyorlardı. Araba çarpma sahneleri yapıyoruz. 5. 6. kattan atlama sahnelerini yapıyoruz. Önlemimizi alarak yapıyoruz. Herkes iyi dinlesin. Sakın bunu denemeye kalkışmasınlar. Çok ciddi bir iş yapıyoruz.”

"DÜNYA ÇAPINDA YAPIYORUZ"

Yaptıkları aksiyon dolu sahnelerle yerli ve yabancı yapımların vazgeçilmezi olduklarını dile getiren ünlü dublör Ayhan Yıkgeç ise “Çekimlere başlamadan 1 ay önce bazı aksiyon sahnelerini çalışmamız gerekiyor. Çünkü sahnelerde vaktimiz olmayacak bunları çalışmaya. Sinema filminin neredeyse 120 dakikası aksiyonla geçiyor. Filmin isimi yüksek derece olacak. Bonzai konusunu işliyoruz. Hollywood’dan Jean Claude Van Damme’ı bekliyoruz. Filmdeki bütün tehlikeli sahneleri biz yapıyoruz. Zaten bunu dünya çapında yapıyoruz. En tehlikeli sahneleri bize bırakıyorlar. Çünkü burada gerçek oyuncuları kullanamıyorlar” diye konuştu.

Aksiyon dolu filmin gerçeğini aratmayan provaları, mahalleli tarafından da ilgiyle izlendi.

VAN DAMME DA ROL ALACAK

Çekimleri Türkiye’de gerçekleştirilecek olan “Yüksek Derece” isimli film, gençleri bekleyen “Bonzai” tehlikesini konu edinecek. Hollywood yıldızı Jean Claude Van Damme’ın da rol alması beklenen filmin çekimlerine yılsonunda başlanacak. Her sahnesi aksiyon dolu olacak olan filmde “Yıkgeç Action Team”den Ayhan Yıkgeç, Betty Yıkgeç, Şerafettin Ant, Ali Ünal ve Cihan Başak da rol alacak.

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER