ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ağustos 2014 Çarşamba 17:56

Bu plakaya öyle bir değer biçti ki...

Bu plakaya öyle bir değer biçti ki...

Değeri yaklaşık 10 Bin TL olan 1994 model ’06 RTE 47’plakalı otomobilini 75 bin TL’ye satışa çıkardı.


Erzurum’da galericilik yapan Aydın Uğan, piyasa değeri yaklaşık 10 Bin TL olan 1994 model ’06 RTE 47’plakalı otomobilini 75 bin TL’ye satışa çıkardı.

Erzurum’da galeri işletmeciliği yapan ve araba tutkunu 30 yaşındaki Aydın Uğan, halk tarafından Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın isminin baş harfleri ile Mardin’in plaka numarasını taşıyan 1994 model “06 RTE 47”otomobilini "Farkınız tarzınız olsun" sloganıyla 75 bin TL’den satışa çıkardı.

İnternet üzerinden satışa çıkartılan 1994 model Opel marka araç,birçok kişi tarafından yoğun ilgi görüyor. Araç sahibi Aydın Uğan, Başbakan Erdoğan’a hayran olduğu için plakasından dolayı arabayı 15 gün önce Kayseri’den 40 bin TL’ye aldığını ifade ederek, gelen yoğun talepler karşısında da aracı satılığa çıkardığını ve 75 bin TL değer biçtiğini söyledi. Uğan, ”Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sevdalı olduğumuz için bu aracı Kayseri’ye almaya gittim. Aracı aldıktan sonra sosyal paylaşım ve internette satışa çıkardım ve şu ana kadar telefonlarım susmuyor. Eğer aracı satamazsam bu araca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmini kaplayıp öyle gezeceğim” dedi.

TRAFİKTE "RTE" PLAKASINI GÖRENLER ARACI DURDURUP FOTOĞRAF ÇEKİLİYOR

Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören “06 RTE 47” plakalı otomobili trafikte gören vatandaşların kendisini durdurup fotoğraf çektiğini söyleyen Uğan, araca Mardin milletvekillerinden ve iş adamlarından yoğun talep gördüğünü belirtti. Uğan, Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ın aracı istemesi durumunda kendisine hediye edebileceğini de sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER