ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ekim 2014 Çarşamba 18:04

Bu manzara bir daha yaşanmayacak

Bu manzara bir daha yaşanmayacak

Hilmi Türkmen Üsküdar Meydanı’nda denizle karanın birleştiği görüntülerinin tekrar yaşanmaması için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çalışma başlattığını söyledi.


Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, sağanak yağışlar yüzünden Üsküdar Meydanı’nda denizle karanın birleştiği görüntülerinin tekrar yaşanmaması için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çalışma başlattığını söyledi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar’da aşırı yağışlar sonucu karanın denizle birleştiği manzaraların bir daha yaşanmaması için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çalışma başlattığını belirtti. Mevsim normalleri üzerinde yağan yağmurların Üsküdarlılara zor anlar yaşattığını ifade eden Başkan Türkmen, “Bu sıkıntıları artık burada görmeme adına Büyükşehir Belediyemiz bu akşam çalışma başlatıyor. 3 etap halinde yağmur suyu projesi tamamlanacak. Proje tamamlandıktan sonra yerin üstünde bir daha o görüntülere meydan vermeden suyu denize aktarmış olacağız. Bu çalışma yaklaşık 4-5 ay sürecek. Ne yazık ki Üsküdar Meydanı’nda trafikte bir takım kısıtlamalar olacak. Meydan tamamen trafiğe kapatılmıyor ama bazı şeritlerde daralma olacak” dedi.

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER