ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 10:39

Bu kez Jandarma mankene tanıttı!

Bu kez Jandarma mankene tanıttı!

Jandarma, manken Özay'a 'Komşu Kollama' projesini tanıttı


Jandarma, Antalya'nın Manavgat ilçesinde çiftliği bulunan manken ve şarkıcı Tuğba Özay'a, "Komşu Kollama" projesini tanıttı. Manavgat İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Murat Koçanlı, Özay'ın evini ziyaret ederek, Antalya İl Jandarma Komutanlığı'nın hayata geçirdiği proje hakkında bilgi verdi. Ayrıca sahte paraları ayırt etmek için tanıma kalemi hediye etti.

Projenin amacının, komşuların birbirinin ev güvenliğini sağlaması olduğunu anlatan Binbaşı Koçanlı, Manavgat'ın bütün belde ve köylerinde ziyaretlerle bilgilendirme yaptıklarını kaydetti. Koçanlı, "Projemizle komşuların birbirinin evlerini kollaması ve birbirinden haber olmasınına öncülük ediyoruz. Komşuluğun önemine dikkat çekmeyi ve muhtemel hırsızlıkların önüne geçmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda Tuğba Özay Hanım'ı ziyaret ederek, projemiz hakkında bilgilendirme yaptık. Projeyi bütün köylerimizde anlatıyoruz, tanıtıyoruz. Ayrıca başta Side olmak üzere sahte para sürümüne karşı sahte para tanıma kalemiyle ilgili bilgilendirme yapıyoruz." dedi.

Tuğba Özay ise jandarma görevlilerine teşekkür etti. Geçmiş yıllarda Jandarma Genel Komutanlığı için Gülben Ergen ve Selami Şahin ile birlikte tanıtım filmi çektiklerini anlatan Özay, kendisine bir günlük askerlik yaptığına dair belge verildiğini kaydetti. Toplumsal kaynaşma, komşuların birbirine bağlanması ve kenetlenmesi için jandarmanın projesini önemli bulduğunu belirterek, "Projeyi anlamlı ve güzel buldum. Geçtiğimiz günlerde yakın komşularımızın evinin önünde bazı kişiler gördük. Hemen komşumuzu aradık, komşumuzda akrabalarının olduğunu söyledi. Biz görevimizi yaptık. Komşular birbirini korumalı ve kollamalı." diye konuştu. Özay, komutanları ve basın mensuplarını jandarma kepi takarak selamladı. Jandarmanın ziyaretinde Bucakşıhlar Köyü Muhtarı Salih Özer de hazır bulundu. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER