ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2014 Çarşamba 18:09

Bu kez ambulansla geldiler

Bu kez ambulansla geldiler

Muğla’nın Ortaca ilçesinde yaşayan Zeynel İncesu, ambulans sağlanmadığı iddiasıyla 25 yaşındaki spastik engelli oğlu Metin İncesu’yu üç tekerlekli el arabasına bindirip İzmir’e doğru yola çıktı.


Muğla’nın Ortaca ilçesinde, ambulans hizmeti verilmediği iddiasıyla engelli oğlunu üç tekerlekli el arabasına bindirerek İzmir’e götürmek isteyen 74 yaşındaki Zeynel İncesu ve oğlu, ambulans ile İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi.

Doktorların, oğlunun belinin 2,5 santim sağa kaydığını söylediğini anlatan İncesu, oğlunun ameliyat edilmesi için İzmir’e gitmek istediğini belirtti. Kaymakam Hüseyin Yılmaz da, İncesu’ya ambulans tahsis edilmesini sağladı. Türkiye’nin konuştuğu fedakar baba, oğluyla birlikte ambulansla İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi.

“BEN DE DAVACI OLDUM”

Oğlu tedavi olduğu için çok mutlu olduğunu söyleyen baba İncesu, “Ambulans gelmeseydi tekerlekli arabayla tekrar yola çıkacaktım ama bu sefer hiç kimse beni geri çeviremezdi” dedi. Kendisine olay sonrası ’Çocuğun bakım ve gözetim yükümlülüğünün ihlali’ suçundan işlem yapıldığını belirten İncesu, “Emniyete gittim, ifade verdim. İfade verdikten sonra ben de davacı oldum. ‘Kaymakam, Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın müdürü ve 112 hakkında davacıyım’ dedim” diye konuştu.

“AMELİYAT RİSKLİ”

Oğlunu ameliyat ettirebilmek için dokuz gün ambulans beklediğini, ancak gelmeyince el arabasıyla götürmeye kalktığını ifade eden İncesu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dokuz gün bir Allah’ın kulu ağzını açıp benimle konuşmadı. Dokuz gün sonra yola çıktım. Bir günde ambulans bulmasalardı o arabayla gene götürürdüm. Şimdi çok şükür mutluyum. Doktorlar bel ameliyatının çok riskli olduğunu söylüyor. Burada birkaç gün kalıp dil ısırması ve kasılmasını araştıracaklar.”

“İLAÇLARI DÜZENLENECEK”

Nöroşirurji Uzmanı Opr. Dr. Hamit Ferhan da, hastanın çok eskiden beri süregelen bir takım sorunları olduğunu belirterek "Hatayı takip eden hekimler görüşmelerini yaptı. Şuanda yapılandan başka yapılabilecek bir şey olmadığı görülüyor. Hastayı takip eden doktorlar hastanın ilaçlarını düzenleyecekler” açıklamasını yaptı.
KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER