ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Aralık 2012 Pazartesi 15:51

Bu kafeyi engelliler işletiyor


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Gaziantep İl Müdürlüğü tarafından SODES projesi kapsamında Dünya Özürlüler Günü nedeniyle ‘Engelsiz Kafe’ açıldı. Engelli vatandaşları topluma kazandırmak ve onların da çalışabileceklerini göstermek amacıyla açılan kafede, engelli insanlar gelen müşterilere servis yapıyor.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Emin Korkmaz ve engelli vatandaşların katılımıyla açılan Engelsiz Kafede, Ahmet Nakıboğlu Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki engelli çocuklar dönüşümlü olarak çalışacak.

Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü Spor Kulübü Başkanı Mehmet Uz, “3 Aralık Dünya Özürlüler Günü’de açılmış olan Engelsiz kafemiz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde koruma ve bakım altında bulunan çocuklarımızın psikolojik ve sosyal gelişimlerine yardımcı olmak amacıyla ve burada öğrenebilir zihinsel engelli çocuklarımıza istihdam sağlamak amacıyla bu kafeyi açtık.” dedi.

Kafeye gelen bayan bir müşteri ise engelli çocukların topluma kazandırılmazı adına böyle bir kafenin açılması muhteşem olarak yorumladı. Kafede çalışan engelli vatandaşlar ise durumdan gayet memnunlar.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER