ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 15:50

Bu hayvanat bahçesinde her şey yapay

Bu hayvanat bahçesinde her şey yapay


Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe sınırları içerisinde çocuklara hayvan sevgisini kazandırmak ve hayvanları tanıtmak amacıyla Yapay Hayvanat Bahçesi oluşturulduğunu söyledi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, 81 çeşit hayvanın fiberglastan yapılmış figürlerinin yer aldığı ve bire bir boyuttaki hayvanların 3 bin metrekare alanda sergilendiğini ifade etti. Büyükkılıç, filmlerde ve belgesellerde gördüklerini ancak gerçek boyutları hakkında bir fikri olmayan çocuklar için bire bir yapılmış hayvan figürlerinin, ayrıca eğitici bir yönü de olduğunu belirti.

Büyükkılıç, yapay hayvanat bahçesinde kanguru, su aygırı, piton, at, deve, zebra, panda, boğa gibi hayvanlardan birer adet, penguen, fok, timsah, kaplumbağa, goril ve maymun gibi hayvanlardan ise ikişer adet olmak üzere toplam 81 figürün yer aldığını belirtti. Büyükkılıç, “Melikgazi Belediyesi olarak mahallelerde büyük ölçekli ve çok amaçlı parklar inşa ederek, her yaş grubuna ve her kesime hitap eden hizmetler sunuyoruz. Dedeler parklarda arkadaşları ile sohbet ederken, torunları oyun parklarında oyun oynamaktadır. Kamelyalar ile ailelere piknik alanları oluşturuyoruz. Sosyal ve spor tesislerimiz ile geniş bir yelpaze ağında hizmet sunuyoruz. 410 park alanımız bulunmakta ve tüm parklarda çocuk oyun alanları mevcuttur. Şu anda parklar çocuklara emanet edilmiştir. Parklarda çocuklar aileleri ile birlikte neşe içerisinde yaz tatillerini değerlendirmektedir. Belediye olarak çocuklara özel trafik parkı, yapay hayvanat bahçesi parkı gibi özel parklar inşa ettik. Yapay hayvanat bahçesinde çocuklar hem öğreniyor hem de eğleniyor.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER