ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Temmuz 2014 Cuma 17:48

Bu hayvanat bahçesi yapay

Bu hayvanat bahçesi yapay

Kayseri Melikgazi Belediyesi, özellikle çocuklara hayvan sevgisini aşılamak amacıyla yapay hayvanat bahçesi oluşturdu.Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yapay hayvanat bahçesine yoğun ilgi gösterildiğini bildirdi. 81 çeşit hayvanın fiberglastan yapılmış figürlerinin yer aldığı ve bire bir boyuttaki hayvanların 3000 m2 alanda sergilendiğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, filmlerde ve belgesellerde gördüklerini ancak gerçek boyutları hakkında bir fikri olmayan çocuklar için bire bir yapılmış hayvan figürlerinin ayrıca eğitici bir yönü de olduğunu belirtti.

Yapay hayvanat bahçesinde kanguru, su aygırı, piton, at, deve, zebra, panda, boğa gibi hayvanlardan birer adet, penguen, fok, timsah, kaplumbağa, goril ve maymun gibi hayvanlardan ise ikişer adet olmak üzere toplam 81 figürün yer alıyor.

Büyükkılıç, konu ile ilgili şunları söyledi: "Melikgazi Belediyesi olarak mahallelerde her yaş gurubuna ve her kesime hitap eden hizmetler sunuyoruz. Kamelyalar ile ailelere piknik alanları oluşturuyoruz. Sosyal ve spor tesislerimiz ile geniş bir yelpaze ağında hizmet sunuyoruz. 500’ün üzerinde park alanımız bulunmakta ve tüm parklarda çocuk oyun alanları mevcuttur. Şu anda parklar çocuklara emanet edilmiştir. Parklarda çocuklar aileleri ile birlikte neşe içerisinde yaz tatillerini değerlendirmektedir. Belediye olarak çocuklara özel trafik parkı, yapay hayvanat bahçesi parkı gibi özel parklar inşa ettik. Yapay hayvanat bahçesinde çocuklar hem öğreniyor hem de eğleniyorlar."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER