ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Eylül 2014 Cuma 14:14

Suriye’nin Kobani ilçesinde kaçışlar sürüyor

Bu çocuklar yürekleri sızlatıyor

10 günlük olan bebekleriyle yaklaşık 10 gündür yürüyerek kaçan ailenin dramı ise, görenlerin yüreklerini dağladı.


Suriye’nin Kobani ilçesinde PYD ile IŞİD arasında yaşanan çatışmalar nedeniyle kaçışlar sürüyor. Henüz 10 günlük olan bebekleriyle yaklaşık 10 gündür yürüyerek kaçan ailenin dramı ise, görenlerin yüreklerini dağladı.

Suriye’nin Kobani ilçesinde PYD ile IŞİD arasında yaşanan çatışmalar nedeniyle Türkiye’ye kaçış devam ediyor.Türkiye sınırında yaşananlar ise yürekleri dağlıyor. Henüz 10 gün önce doğum yapmış bir anne çocuğuyla birlikte yaklaşık on gündür yürüyerek Türkiye sınırına ulaştı.Sınırda AFAD yetkilileri tarafından karşılanan aile ve çocuğu hemen burada bulunan sağlık noktasında kontrole alındı.Bu sırada çocuğu tedaviye alınan baba gözyaşlarını tutamadı.10 gün önce çocuğunun doğduğunu belirten gözü yaşlı baba “Çocuğum hasta doğdu doğduğu günden beri kaçmaya çalışıyoruz”dedi.

1 BUÇUK YAŞINDA ÇIPLAK AYAKLA 7 GÜNDÜR YOLLARDA

Sınırda göç devam ederken,1 buçuk yaşındaki bir çocuk 7 gün yürüyerek çıplak ayakla sınıra ulaşabildi. Suriyenin Kobani ilçesinde yaşanan çatışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Kaçışlar sırasında sınırda yaşanan görüntüler yaşanan acıyı tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Azad isimli bir buçuk yaşındaki çocuk 10 km’lik yolu yaklaşık yedi gündür çıplak ayakla yürüyerek geçti. Sınıra geldiğinde ise bitkin olduğu gözlenen çocuk sıcak olan kumdan ayaklarını korumak için uğraştığı görüldü. Annesi ise yedi gündür yürüdüklerini ve çok zor durumda olduklarını belirtti.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER