ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ekim 2014 Perşembe 12:06

Bu acıya yüreği dayanamadı

Bu acıya yüreği dayanamadı

Kadın polis, yakılan ağıtlar karşısında gözyaşlarına boğuldu.


Elazığ’da göreve giderken meydana gelen trafik kazasında şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Selahattin İlhan’ın cenaze töreninde şehidin kız kardeşi Nursel İlhan’ı teselli etmeye çalışan kadın polis, yakılan ağıtlar karşısında gözyaşlarına boğuldu.

Elazığ’da dün askerleri taşıyan servis aracının devrilmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Selahattin İlhan’ın (27) cenazesi, Elazığ Askeri Hastanesi’nde düzenlenen törenin ardından memleketi Adana’ya getirilerek, Asker Hastanesi morguna konuldu. Şehidin naaşı, bugün yakınları ve askeri erkan tarafından alınarak cenaze aracıyla Sabancı Merkez Camii’ne getirildi. Cenaze aracından indirilen şehit onbaşının naaşı, silah arkadaşlarının omzunda cenaze töreninin yapılacağı alana getirildi. Bu sırada şehidin annesi Elif ve babası Abidin İlhan gözyaşlarına boğuldu. Anneyi bir kadın asker teselli etmeye çalıştı. Anne ve baba "Vatan sağolsun" dedi.

KIZ KARDEŞİN AĞIDI KADIN POLİSİ AĞLATTI

Cenaze töreninde şehidin kız kardeşleri Nilüfer ve Nursel İlhan da gözyaşlarını tutamayarak ağıtlar yaktı. Nilüfer’i yakınları teselli ederken, Nursel İlhan’ı teselli etmeye çalışan Adana Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nde görevli 11 yıllık polis memuru Tuğba Ata şehidin kız kardeşinin "Ağabey" diyerek ağıtlar yakıp ağlaması karşısında gözyaşlarını tutamadı. Bir taraftan şehidin kız kardeşinin elini sımsıkı tutan Ata, bir taraftan gözyaşı döktü.

Şehidin babası Abidin İlhan ise, 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Satı Bahadır Köse’ye sarılarak uzun süre ağladı. Köse, şehidin annesi ve kız kardeşlerine de sarılarak onların acılarını paylaştı.

Adana Müftüsü Arif Gökce’nin kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin Türk Bayrağı’na sarılı naaşı, silah arkadaşlarının omzunda top arabasına götürüldü. Cenaze götürülürken şehidin anne, baba ve kız kardeşleri de arkasından gözyaşları arasında yürümeye devam etti. Bu sırada anne Elif İlhan, "Ciğerimden ciğer koptu kuzum, vatan sağolsun kuzum, komutanların sağolsun, bana komutanların selamını getirdi. Sen gittin ama komutanların geldi. Ciğerim güle güle git" diyerek ağıt yaktı. Daha sonra şehidin naaşı top arabasına kondu. Bir süre top arabasında götürülen şehidin naaşı, cenaze aracına konularak toprağa verilmek üzere Buruk Mezarlığı’na götürüldü.

Cenaze törenine Adana Vali Vekili Durmuş Gencer, 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Satı Bahadır Köse, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ve AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni katıldı.
KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER